Prezent dla babci na święta – odkryj nowe możliwości

Prezenty dla babci na święta są niełatwe, przede wszystkim dlatego, że dziadkowie najczęściej sugerują nam, że nic im już do szczęścia nie jest potrzebne. Sami chętnie dają, ale nie ułatwiają wyboru prezentu dla samych siebie. Można znaleźć jednak takie nietypowe upominki, które sprawią im autentyczną radość.

Od czego zacząć?

Wybór prezentu dla babci na święta należy rozpocząć od ustalenia, dla jakiego typu osoby kupujemy upominek. Szczególnie kiedy chcemy kupić coś nietypowego, podarować wyjazd, wyjście, udział w czymś, musimy sobie zadać pytanie, czy babcia czuje się na siłach na takie wyzwanie, na ile jest sprawna, czy ma w sobie gotowość na niecodzienne wyzwania, jest aktywna fizycznie, czy to raczej typ spokojnej domatorki, która ceni sobie harmonię, ciszę i wspólny czas. Odpowiedzi na te pytania mogą się okazać bardzo pomocne, kiedy będziesz zastanawiać się, czy kupno lotu balonem dla babci na prezent na święta to rzeczywiście dobry pomysł, czy może lepiej postawić na relaksujący masaż. Seniorzy coraz dłużej są aktywni, chętnie podejmują różnego rodzaju wyzwania, są otwarci na nowe doświadczenia, wiele jednak zależy od konkretnej osoby jest stanu zdrowia, sprawności, ale także i charakteru. Warto o tym pamiętać. Dzięki temu masz szansę znaleźć prezent dla babci na święta, który naprawdę ją ucieszy.

Dla aktywnej babci – jaki prezent na święta?

 

Nie każdej babci w ramach prezentu na święta wykupisz pakiet startowy w półmaratonie, natomiast już zdecydowanie większa grupa seniorów ucieszy się na przykład z lotu balonem. Jest to zdecydowanie mniej obciążające oświadczenie niż lot paralotnią czy skok ze spadochronu, natomiast jednocześnie pozwala podziwiać piękno natury z zupełnie innej perspektywy. Do wyboru są bardzo różne propozycje: od lotu balonem nad zakopiańskimi dolinami, do lotu nad Warszawą. Jeśli babcia dodatkowo jest fanką fotografii, to podczas lotu będzie miała idealne kadry do ujęcia. Tego typu doświadczenie trudno przecenić. Jeśli jednak nie do góry, to może do wody? Rejsy katamaranem wśród seniorów cieszą się całkiem sporym zainteresowaniem. Tutaj oczywiście ważne jest, aby upewnić się, że babcia nie ma choroby morskiej. Jeśli jednak kocha wodę, tego typu prezent będzie naprawdę strzałem w dziesiątkę. Z propozycji dla aktywnych uwagę przyciąga ostatnio jeszcze jeden, modny bardzo również wśród znacznie młodszych osób, a więc glamping. Jest to bardzo ciekawa, a przy tym niecodzienna forma podróżowania. Coś między kempingiem a hotelem. Idealne rozwiązanie dla wszystkich miłośniczek stylu boho, zmęczonych hotelowymi przestrzeniami, szukających zupełnie innego sposobu odpoczywania. Może to właśnie glamping jest idealnym pomysłem na prezent dla twojej babci?

 

Relaks w najczystszej postaci – co podarować babci na święta?

Spora część z nas ma tendencję, aby babciom na święta prezentować herbaty i słodycze lub kosmetyki dla cer dojrzałych. O ile można zrozumieć intencje ukryte za tymi prezentami, to czasami wychodzi po prostu niezręcznie. Jeśli chcesz babci okazać autentyczną troskę, pokazać jej, ze zależy ci na jej wypoczynku, dobrym sampoczuciu, relaksie, tym, by mogła zadbać o siebie i czuć się dobrze, możesz wybrać zupełnie inne prezenty. Idealnie sprawdzi się w tej roli na przykład voucher na masaż. Rodzajów tego typu usług jest wiele i każda kobieta znajdzie tutaj coś dla siebie. W ten sposób babcia może się pozbyć napięć, które dokuczają, powodują ból czy dyskomfort. Uzupełnić masaż może zabieg kosmetyczny. Nic tak nie poprawia kobiecie w końcu humoru jak możliwość zadbania o siebie. To z wiekiem raczej się nie zmienia. W końcu możesz babcię z powodzeniem wyprawić do SPA nie tylko na jeden zabieg, ale na cały dzień wypełniony przyjemnościami dla duszy lub ciała, a także na wyjazd weekendowy połączony ze zwiedzaniem wyjątkowych miejsc, odpoczynkiem wśród przepięknej przyrody. W końcu jednym z ciekawszych miejsc, gdzie dziadkowie mogą także świetnie się poczuć, dbając o swoje ciało, jest także łaźnia parowa lub winna. To także nietypowe, ale bardzo ciekawe doświadczenie.