Gmina Bochnia: Spotkanie robocze dotyczące rozbudowy budynku szkoły podstawowej w Brzeźnicy

Informacja o pozyskaniu dofinansowania przez Gminę Bochnia została przyjęta ze sporym entuzjazmem przez mieszkańców Brzeźnicy. W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie w którym uczestniczyli: Wiesław Krajewski – Poseł na Sejm RP, Mariusz Zając – Radny Rady Powiatu Bocheńskiego, Marek Bzdek – Wójt Gminy Bochnia, Barbara Kweczko – radna Rady Gminy, Ewa Czachurska – dyrektor szkoły, przedstawiciele grona pedagogicznego, rady rodziców, Teresa Chwastek – sołtys wraz z członkami rady sołeckiej. Spotkanie miało na celu omówienie etapów realizacji inwestycji polegających na rozbudowie budynku szkoły o nową salę gimnastyczną oraz jego termomodernizacji, które już niebawem będą realizowane w Brzeźnicy.

„Jest mi ogromnie miło, że w dzisiejszym spotkaniu uczestniczy Pan Wiesław Krajewski Poseł na Sejm RP, który wielokrotnie już wizytował nasze obiekty szkolne i doskonale wie, jak bardzo ta nowoczesna sala gimnastyczna jest tutaj potrzebna. Bardzo dziękuję Panu za wspieranie naszego samorządu w drodze do pozyskania tak znacznych środków finansowych na ten cel” – powiedział  Marek Bzdek, wójt Gminy Bochnia

Gmina Bochnia otrzymała 2 mln dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu będących w dyspozycji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Pozyskane dofinansowanie zostanie przeznaczone na przebudowę szkoły oraz jej rozbudowę o budynek sali gimnastycznej wraz z zapleczem sanitarno – szatniowym i pomieszczeniami towarzyszącymi.

Wymiary obiektu wynoszą: 35,25 x 15,24m.

wysokość: 7,10m.

powierzchnia 376,89 m2.

W nowym obiekcie powstaną: boiska do piłki ręcznej, siatkówki oraz koszykówki.  W części nowo projektowanej będą się znajdować: sala gimnastyczna, pomieszczenie dla nauczycieli wychowania fizycznego z sanitariatem, pomieszczenia techniczne z kotłownią, magazyn sprzętu sportowego, w części budynku istniejącego zostanie wykonane zaplecze sanitarno – szatniowe oraz pomieszczenie porządkowe.

Inwestycja obejmuje również zakup i montaż wyposażenia m.in. drabinki gimnastyczne, siatki ochronne, drążki przyścienne, odskocznia treningowa, materace, piłki, bramki, bramki i piłki do unihokeja, tablica taktyczna, siedziska sportowe, wyposażenie magazynu sprzętu oraz pokoju trenera.

W ramach inwestycji zostanie wybudowany również chodnik, droga do celów pożarowych, miejsca postojowe oraz ogrodzenie. Szacuje się, że pozyskane dofinansowanie będzie stanowiło 50% kosztów wykonania tej inwestycji. W przyszłym roku budynek szkoły w Brzeźnicy zostanie dodatkowo kompleksowo zmodernizowany. Zaplanowane jest wykonanie: termomodernizacji oraz fotowoltaiki i pompy ciepła

Wartość zadania to ponad 1,1 mln zł.