Reklama

Peeling do skóry głowy – kosmetyk nie tylko dla włosomaniaczek

Jeśli jeszcze nie stosowałaś peelingu do skalpu, czas to zmienić! Efekty tego prostego zabiegu sprawiają, że włosy są zdrowsze, piękniejsze i mocniejsze. Kosmetyk ten może wspomóc hamowanie ich wypadania i przyczynić się do wzrostu nowych włosów oraz zwiększenia ich objętości. Kiedy warto sięgnąć po peeling do skóry głowy i jaki kosmetyk wybrać?

Po co złuszczać martwy naskórek na głowie?

Skóra głowy, tak jak skóra na twarzy czy ciele nieustannie się regeneruje. Martwy naskórek, jeśli nie jest regularnie usuwany, stanowi blokadę, hamując prawidłowe funkcjonowanie. To sprawia, że skóra zaczyna wytwarzać nadmierne ilości łoju, doprowadzając do przetłuszczania się włosów. Upośledza też optymalne działanie mieszków włosowych, odpowiedzialnych za wzrost i kondycję włosów. Stosowanie peelingu sprawia, że skóra jest znormalizowana. Procesy regeneracyjne są efektywniejsze. Doprowadza także do zbalansowania wydzielania łoju, dzięki czemu włosy wolniej się przetłuszczają. Dzięki stosowaniu peelingu do skóry głowy lepiej wchłaniają się kosmetyki przeznaczone do jej pielęgnacji, jak na przykład wcierki.

Kiedy warto sięgnąć po peeling do skóry głowy?

Choć peeling do skóry głowy może wydawać się specjalistycznym kosmetykiem dla włosomaniaczek, tak naprawdę przeznaczony jest dla każdego! To produkt, który pozytywnie oddziałuje na skórę głowy, wspomagając jej kondycję, co przyczynia się do poprawy wyglądu nowo wyrastających włosów. Peeling do skóry głowy doskonale oczyszcza skórę i wspomaga przenikanie kosmetyków w jej głąb, co jest istotne na przykład przy kuracjach na porost włosów. Dzięki jego działaniu są one efektywniejsze. Bez względu na rodzaj włosów, warto wspomóc ich funkcjonowanie, uzyskując idealne oczyszczenie skóry głowy, chroniąc je przed wypadaniem oraz ułatwiając odżywienie cebulek, odpowiedzialnych za kondycję włosów.

Mechaniczny, enzymatyczny czy kwasowy – jaki peeling wybrać?

Wśród peelingów do skóry głowy możesz wybrać kosmetyki enzymatyczne, mechaniczne i kwasowe. Czym różnią się one od siebie? Peeling enzymatyczny rozpuszcza martwy naskórek dzięki działaniu enzymów roślinnych. Wystarczy wsmarować go dokładnie w skórę głowy i pozostawić na kilka minut, a następnie spłukać. Podobnie działa peeling kwasowy, który jednak jest nieco intensywniejszy i działa głębiej w skórze. Peeling mechaniczny oparty jest na ścierniwie, na przykład kawie. Wymaga on przeprowadzenia masażu skóry głowy, by zetrzeć naskórek. Taki zabieg jest nieco bardziej pracochłonny, ale przynosi korzyści w postaci lepszego odżywienia naczyń krwionośnych, które pobudzone w czasie masażu, dostarczają włosom większej ilości składników odżywczych.

Warto sprawdzić, jak działają peelingi do skóry głowy i przywrócić włosom lepsze odżywienie, dotlenienie i dostęp do składników wspomagających ich kondycję. Być może i ty zostaniesz włosomaniaczką!