Reklama

Walizka kabinowa – co trzeba wiedzieć przed zakupem?

Planując swoją pierwszą podróż na wakacje samolotem, z pewnością spotkasz się z dylematem dotyczącym bagażu pokładowego i rejestrowanego. Zastanawiasz się, co to jest walizka kabinowa? Ten artykuł pomoże ci dokonać wyboru najlepszego opakowania na twój bagaż podręczny!

Podczas przygotowań do dalszego wyjazdu jedną z ważnych kwestii jest odpowiednie zabezpieczenie bagażu przed zniszczeniem i pognieceniem. Większość przewoźników ma jasno określone zasady dotyczące dozwolonej wagi i wymiarów walizek, które pasażerowie mogą zabrać ze sobą na pokład samolotu. Przeczytaj ten tekst, żeby dowiedzieć się, o czym należy pamiętać przed zakupem walizki kabinowej.

Wymiar walizki kabinowej – podstawowy parametr

Dostępne na rynku walizki kabinowe różnią się zarówno pod względem rozmiarów, materiału, z jakiego są wykonane, jak i wagą oraz organizacją wnętrza. Praktyczne rozwiązania, takie jak obrotowe kółka, wysuwany uchwyt do prowadzenia walizki, wewnętrzne pasy oraz kieszenie potrafią znacznie ułatwić pakowanie i podróż. Dodatkową zaletą jest wytrzymały i niezawodny zamek błyskawiczny, który może być dodatkowo szyfrowany, aby zachować maksimum bezpieczeństwa. Użycie do produkcji trwałego i odpornego na zarysowania i zgniecenia materiału to kolejna cecha dobrej kabinówki. Przed podjęciem ostatecznej decyzji w sprawie walizki kabinowej, musisz upewnić się, jaką wagę i rozmiar dopuszczają wybrane przez ciebie linie lotnicze. Łatwo to sprawdzisz na stronie internetowej twojego przewoźnika. Jeśli chodzi o rozmiar, sprawa jest prosta, natomiast w kwestii wagi musisz dodatkowo przewidzieć, jakie bagaże będą przewożone w walizce. Górna granica dopuszczalnej wagi, jeśli zostanie przekroczona, uniemożliwi zabranie rzeczy na pokład samolotu i będziesz musiał wysłać walizkę do luku bagażowego.

Maksymalna dopuszczalna waga bagażu podręcznego u różnych przewoźników wynosi od 7 do 12 kg. Walizki brane na pokład samolotu nie mogą być wyższe niż 40 do 56 cm (w zależności od linii lotniczych). Wymiary małej walizki kabinowej, tzw. „kabinówki” to zwykle około 50x35x20 cm. Takie opakowanie wykonane z tworzywa ABS może ważyć 2,5 kg (aluminiowa do 3 kg). Duża walizka kabinowa może mieć 55 cm wysokości, około 40 cm szerokości i 20 cm głębokości. Będzie ona ważyć jedyne 3 kg, jeśli nie będzie wykonana z ABS, tylko z innego materiału, np. Codura. Kompromisem między tymi dwoma wielkościami może być średnia walizka kabinowa, której wysokość wynosi około 53 cm.

Walizka kabinowa – nie tylko do samolotu

Walizki tego typu są bardzo wygodne nie tylko do podróży samolotem. Podczas przemieszczania się do hotelu, podróży służbowej i krótkiego wyjazdu również sprawdzają się takie rozwiązania. Na rodzinnych wakacjach przyda się walizka, która zapewnia odpowiednią ilość miejsca bez obawy o ewentualne uszkodzenia i uciążliwości wynikające z potrzeby przemieszczania torby. „Kabinówka” znajduje wiele zastosowań, więc śmiało możesz założyć, że będzie ci towarzyszyć nie tylko w samolocie.

Jaka walizka kabinowa będzie najlepsza?

Sprawdź u swojego przewoźnika, jaki rozmiar walizki kabinowej dopuszcza na swoim pokładzie. Jeśli nie podróżujesz samolotem, wymiary dopasuj do pojemności bagażnika oraz indywidualnych potrzeb uczestników wycieczki. Korzystaj z wygody, jaką gwarantuje wybór walizki kabinowej wyposażonej w solidne kółka obrotowe i niezawodny zamek błyskawiczny. Taki eleganckie i praktyczne opakowanie na bagaż może ci służyć przez wiele kolejnych lat, o ile przy zakupie będziesz się kierować najwyższą jakością produktu.