Reklama

Męski chór z Bochni nagrał płytę z kolędami

Bocheński Chór Męski Cantores Sancti Nicolai złożony z absolwentów chóru chłopięcego Pueri Cantores Sancti Nicolai nagrał płytę z kolędami, która już  niebawem będzie dostępna.

Chór powstał 3 lata temu z inicjatywy Księdza Stanisława Adamczyka, założyciela i dyrygenta chłopięcego chóru Pueri Cantores Sancti Nicolai.

Od kilku miesięcy dojrzewał w nas pomysł, żeby wykorzystać potencjał który dzięki księdzu mamy i wymyśliliśmy że nagramy płytę z kolędami – powiedział nam członek Chóru – Marcin Serwatka.

Według naszego rozmówcy, będą to najpiękniejsze polskie kolędy w aranżacji na męski chór. Płyta zostanie wydana tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Sam proces przygotowań do wydania płyty był czasochłonny. To kilka miesięcy przygotowań, dogrywania szczegółów, ćwiczenia repertuaru aby w ostatnią sobotę nagrać pełną płytę, która w tym momencie jest w masteringu [końcowy etap procesu realizacji produkcji muzycznej – przyp. MK] – dodał Serwatka.

Zapowiada się ciekawa płyta, a utwory, które na niej usłyszymy mają być również zaprezentowane podczas występów chóru w okresie bożonarodzeniowym. Więcej o Chórze znajdziecie na jego fanpage’u

 

foto: Chór Męski Cantores Sancti Nicolai/fb