Reklama

Więcej łóżek covidowych w bocheńskim szpitalu

Na początku grudnia szpital w Bochni będzie dysponował 110 łózkami przeznaczonymi dla pacjentów covidowych. Tę liczbę miejsc lecznica osiągnie etapami. Już w ten weekend szpital będzie mógł przyjąć 80 z COVID-19. Zmiany wiążą się niestety z ograniczeniem planowych przyjęć internistycznych i chirurgicznych, ale nie diagnostyki.

– Nadal będą wykonywane wszystkie badania w ramach naszych centrów diagnostycznych. Będą to badania  przy wykorzystaniu rezonansu, tomografu, RTG, USG czy też badania endoskopowe i laboratoryjne – tłumaczy Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Z dnia na dzień przybywa zakażeń koronawirusem. Szpital musi być przygotowany na przyjęcie pacjentów wymagających wsparcia tlenowego. Stąd decyzja wojewody o zabezpieczeniu dodatkowych łóżek.

Na oddział covidowy został już przeorganizowany oddział wewnętrzny zlokalizowany na III piętrze, od soboty będą systematycznie przekształcane kolejne oddziały.

Zmiany nie obejmą dzieci. Oddział pediatryczny, położniczo-ginekologiczny oraz neonatologiczny będą funkcjonować tak jak do tej pory, choć w szczególnym reżimie sanitarnym.

W większości oddziały te mieszczą się w osobnym budynku i są odpowiednio odizolowane od innych jednostek.

Bez zmian będą działały także wszystkie Poradnie Specjalistyczne.

 

źródło: Szpital Bochnia