Reklama

Prozdrowotne materace Hilding Anders w trosce o jakość twojego snu

Sen jest bardzo ważną czynnością w życiu każdego człowieka. Szeroką grupą społeczną, która mierzy się z jego nieprawidłowym przebiegiem są osoby, które borykają się z dysfunkcjami narządu ruchu oraz dolegliwościami bólowymi poszczególnych partii ciała. Doskonałym rozwiązaniem, które wpływa na poprawę higieny snu, jest zakup materaca o prozdrowotnym działaniu na ustrój.

 

Prozdrowotne materace – gdzie warto ich szukać?

Wiele osób, które boryka się z przewlekłym bólem kręgosłupa oraz innych partii ciała poszukuje sposobu, dzięki którym poprawi stan swojego zdrowia oraz sprawność ruchową. Sen jest momentem, w trakcie którego dochodzi do przeprowadzenia licznych procesów regeneracyjnych wewnątrz ciała, co pozwala na jego zregenerowanie i przygotowanie do działania na następny dzień. Materace o działaniu prozdrowotnym pomagają poprawić przebieg nocnej regeneracji, dzięki czemu dolegliwości o charakterze bólowym ustępują.
Materac prozdrowotny powinien charakteryzować się wysoką jakością wykonania oraz konstrukcją wpływającą na przebieg snu. Jednym z liderów zajmujących się produkcją podłoży do snu, które powstają przy użyciu certyfikowanych komponentów jest marka Hilding Anders.

Materac prozdrowotny – modele z pianki

Jednym z modeli o działaniu prozdrowotnym, które oferuje marka Hilding jest materac Rumba. To podłoże wykonane z dwóch blatów pianek: Velvet Touch, o właściwościach wysokoelastycznych oraz Visco, która wyróżnia się właściwościami termoelastycznymi. Kolaboracja takich komponentów pozwala na skonstruowanie podłoża, które umożliwia przesypianie nocy w naturalnej pozycji, bez efektu zapadania się. Spięcie ciała w trakcie snu prowadzi do pogłębiania napięć mięśniowych, które są głównym źródłem bólu pleców o poranku. Model Melody pozwala na rozluźnienie wszystkich mięśni w trakcie nocnej regeneracji, dzięki reakcji podłoża na temperaturę ciała i dopasowaniu się jego powierzchni do obranej pozycji do spania.

Model Rumba, po przejściu licznych, restrykcyjnych testów oraz badań został uznany za wyrób medyczny w klasie I. Takie oznaczenie poświadcza jego prozdrowotny wpływ na organizm, a także działanie przeciwodleżynowe.

 

Materac sprężynowy o właściwościach prozdrowotnych – jaki model wybrać?

Marka Hilding w swojej ofercie posiada materace sprężynowe, które również prozdrowotnie wpływają na regenerację ciała w trakcie snu. Jednym z polecanych modeli jest Hilding Pasodoble, którego konstrukcja opiera się o wkład zbudowany ze sprężyn kieszeniowych. Rozlokowanie pojedynczych sprężyn w osobnych kieszonkach pozwala na ich niezależną pracę, co wpływa na właściwe podtrzymywanie ciała oraz kręgosłupa w swobodnej pozycji. Model Pasodoble został wzbogacony o warstwę maty kokosowej, która zwiększa jego twardość, a przy tym zachowuje właściwą sprężystość i elastyczność podłoża. Prozdrowotne działanie materaca Pasodoble wynika także z minimalizowania ryzyka rozwoju wad postawy oraz schorzeń kręgosłupa, dlatego też polecany jest osobom starszym.

Wszystkie materace marki Hilding występują w różnym rozmiarze, dzięki czemu ich wielkość można dopasować do swoich potrzeb. Materac 100×200 będzie doskonałym wyborem dla osoby śpiącej samodzielnie, a modele o większym rozmiarze sprawdzą się dla par.

Zakup materaca o prozdrowotnym wpływie na organizm pozwala niwelować dolegliwości bólowe mięśni oraz kręgosłupa. Higiena snu jest niezwykle ważna, ze względu na holistyczny wpływ na zdrowie i codzienne funkcjonowanie, dlatego wybór odpowiedniego materaca jest niezwykle ważny.