Reklama

W czwartek ruszyło głosowanie na Budżet Obywatelski

Już po raz siódmy mieszkańcy Bochni mogą wybrać projekty do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego.

 

Na zadania ogólnomiejskie przeznaczona jest kwota 134.089,36 zł, natomiast wartość zgłoszonych projektów to ponad 300 tys. zł. Kwota na zadania osiedlowe to 700 tys. zł (po 50 tys. na każde z nich), a szacunkowa wartość zgłoszonych projektów wynosi nieco ponad 1 mln zł.

Głosowanie nad projektami odbędzie się od 2 do 15 września poprzez internetowy system głosowania znajdujący się pod adresem www.bochniadecyduje.pl (wejście do niego możliwe będzie również na stronie głównej www.bochnia.eu), jak i w sposób tradycyjny w dniach 2-3 września, 6-10 września oraz 13-15 września w godz. 7:30-15:30 na Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta Bochnia. Ponadto będzie również możliwość wzięcia udziału w głosowaniu przy wsparciu telefonicznym pracowników Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta.

Głosować może każdy mieszkaniec Bochni, który najpóźniej w dniu zakończenia głosowania (15 września) ukończy 16 lat.

GŁOSOWANIE ONLINE:

Głosowanie Internetowe rozpocznie się o północy z środy na czwartek (2 września) i trwać będzie do północy z środy na czwartek (15 września).

Dostęp do systemu głosowania – KLIKNIJ TUTAJ

Osoby posiadające zameldowane stałe lub czasowe mają możliwość skorzystania z szybkiej weryfikacji automatycznej na podstawie numeru PESEL i ulicy zamieszkania.

Jeśli po podaniu numeru PESEL, wybraniu ulicy i kliknięciu w przycisk „Weź udział w głosowaniu” pojawi się komunikat „Twój numer PESEL nie został znaleziony w bazie mieszkańców, prosimy o kontakt pod numerem tel. 14 614 91 53.

POMOC PRZY GŁOSOWANIU:

Wszelkich informacji dotyczących głosowania udzielać będą pracownicy Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta Urzędu Miasta w dniach 2-3 września, 6-10 września oraz 13-15 września w godz. 7:30 do 15:30 pod numerem telefonu: 14 61 49 153.

GŁOSOWANIE TRADYCYJNE:

Lokal wyborczy będzie funkcjonował w dniach 2-3 września, 6-10 września oraz 13-15 września w godz. od 7:30 do 15:30.

ZASADY GŁOSOWANIA TRADYCYJNEGO:

  1. a) Mieszkaniec po przyjściu do lokalu wyborczego otrzymuje jedną kartę wyboru projektów wraz
    z oświadczeniem będącym jej integralną częścią.
  2. b) Po wypełnieniu oświadczenia znajdującego się na odwrocie karty wyboru projektów, należy zaznaczyć znak „X” przy jednym wybranym projekcie osiedlowym lub zaznaczyć znak „X” w polu TAK lub NIE przy każdym z projektów.
  3. c) Zaznaczenie większej ilości projektów niż określone w powyższym punkcie lub brak jakiegokolwiek zaznaczenia powoduje nieważność głosu.
  4. d) Następnie mieszkaniec wrzuca swój głos do urny.

LOKAL WYBORCZY:

Dziennik Podawczy Urzędu Miasta Bochnia

  1. Kazimierza Wielkiego 2

32-700 Bochnia

 

Lista projektów, które wezmą udział w głosowaniu:

 

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu, bo to Państwo decydujecie o tym, jakie zadania zostaną zrealizowane w 2022 r. ze środków BO!