Reklama

W Nowym Wiśniczu powstanie kryta pływalnia

Aż 1,7 miliona złotych na przebudowę pływalni w Szkole Podstawowej w Nowym Wiśniczu otrzymała Gmina Nowy Wiśnicz. Dzięki nim zostanie dokończona inwestycja, której początków trzeba szukać jeszcze w latach dziewięćdziesiątych.

 

Na terenie gminy Nowy Wiśnicz znajduje się obecnie jeden basen. To otwarty obiekt, który znajduje się wzdłuż drogi prowadzącej do Leksandrowej.  Od lat uczniowie wiśnickiej szkoły podstawowej oraz dzieci z innych szkół z terenu gminy Nowy Wiśnicz korzystają z zajęć pływackich w obiektach krytych pływalniach w Bochni i Proszówkach. To ma się zmienić w ciągu najbliższych lat.  W roku 2022 mają rozpocząć się prace mające dokończyć rozpoczętą przed laty inwestycję, której efektem miała być kryta pływalnia w wiśnickiej szkole. Koszt inwestycji, według kosztorysu z początku roku 2021, ma wynieść około 4,5 miliona złotych.

Zakres przedmiotowej inwestycji obejmuje dokończenie budowy pływalni w ramach istniejącej już betonowej konstrukcji niecki basenowej, zaplecza sanitarnego, instalacji hydraulicznej, elektrycznej i przepompowni wody. Istniejąca żelbetonowa niecka basenowa ma wymiar 25 m x 10 m, a jej głębokość wynosi od ok. 90 cm do ok. 180 cm.

źródło: UM Nowy Wiśnicz