Reklama

Rajd Tylko dla Zuchwałych – zabytkowe samochody odwiedzą Bochnię!

Już w ten piątek 30 lipca załogi przemierzające Polskę zabytkowymi samochodami odwiedzą Bochnię i na pl. św. Kingi zaprezentują swoje pojazdy mieszkańcom miasta.

W godzinach od 10:00 do 12:30 mieszkańcy miasta będą mieli okazję podziwiać zabytkowe samochody. Uczestnicy rajdu natomiast zwiedzą w tym czasie bocheńską kopalnię.

Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji wspólnie z Gminą Jawor organizuje drugą edycję „Rajdu Tylko dla Zuchwałych – zabytkowymi samochodami szlakiem miast i miejsc UNESCO”, podczas którego zawodnicy przemierzą trasę od Jawora do Zamościa.

Rajd odbywa się w dniach 25-31 lipca br. Dla uczestników zaplanowano liczne atrakcje turystyczne w następujących miastach – w Świdnicy, Wrocławiu, Opolu, Tarnowskich Górach, Oświęcimiu, Wieliczce, Niepołomicach, Bochni, Łańcucie. Wielki finał wydarzenia odbędzie się w Zamościu.

Przedsięwzięcie wspierane jest również przez Ligę Miejsc Światowego Dziedzictwa w Polsce, do której należy Bochnia.

W związku z organizacją wydarzenia zarówno jezdnia, jak i znajdujące się przy pl. św. Kingi miejsca postojowe, zostaną wyłączone z ruchu  już w czwartek w godzinach popołudniowych. Ul. Biała zostanie skomunikowana poprzez ul. Wolnica, która na ten czas będzie miała odwrócony kierunek ruchu. Więcej na ten temat w oddzielnym komunikacie.