Reklama

Powiat: Świętowali Dzień Pracownika Socjalnego

Starosta Adam Korta oraz Wicestarosta Ryszard Drożdżak spotkali się z pracownikami Domu Pomocy Społecznej, Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Dziennego Domu Senior Wigor, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Domu Dziecka a powodem spotkania były obchodzony niedawno Dzień Pracownika Socjalnego.

Pracownik Socjalny to nie zawód a misja, z którą zmagają się każdego dnia – to przesłanie, które towarzyszyło włodarzom powiatu podczas spotkań.  Starostowie dziękowali pracownikom pomocy społecznej za ich codzienny trud, oddanie i zaangażowanie w niesienie wsparcia mieszkańcom Powiatu Bocheńskiego.

Wasza codzienność to pomoc ludziom, zmaganie się z krzywdą,  ludzkim bólem czy bezsilnością. Praca którą wykonujecie jest trudna i złożona. Wymagająca  od Państwa zaangażowania , profesjonalizmu oraz ciągłego podnoszenia swojej wiedzy.  Dlatego chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność  za to dobro, którym obdarowujecie  drugiego w potrzebie – mówił podczas spotkań starosta Korta.

Spotkania te, były również okazją do zapoznania się starostów z pracownikami. Były gratulacje związane z objęciem funkcji, życzenia i kwiaty.

 

sk