Reklama

Jak podłączyć komputer stacjonarny do telewizora, czyli rozrywka dla całej rodziny

Najczęściej do telewizora podłączamy laptopa. Dzięki temu możemy uzyskać znacznie większy obraz i wygodnie korzystać z urządzenia na dużym ekranie. Jednak komputer stacjonarny również bez problemu możemy połączyć z telewizorem. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Jak podłączyć komputer do telewizora za pomocą kabla HDMI?

Najłatwiejszym sposobem na podłączenie komputera stacjonarnego do telewizora jest użycie kabla HDMI. Takie wejście jest obecnie standardem zarówno w laptopach, komputerach PC, jak i telewizorach. Dlatego nie powinno być problemu z wykorzystaniem tego sposobu. Za pomocą kabla HDMI możliwe jest przenoszenie dźwięku oraz obrazu. Dzięki temu nie musimy do telewizora podłączać dodatkowych głośników. Wybierając kabel, warto zwrócić uwagę na wariant portu. Im wartość jest wyższa, tym lepsza będzie jakość dźwięku oraz obrazu. Warto wybrać złącze przynajmniej w wersji 2.0, które sprawdzi się w telewizorach o wysokiej rozdzielczości.

Jak podłączyć komputer stacjonarny do telewizora za pomocą kabla HDMI? Przede wszystkim należy pamiętać, że podczas tej czynności oba urządzenia powinny być wyłączone. Zarówno w komputerze, jak i w telewizorze szukamy gniazda, do którego podpiąć można kabel ze złączem HDMI. Następnie uruchamiamy oba urządzenia, a na telewizorze za pomocą pilota wybieramy źródło obrazu. Niektóre telewizory posiadają kilka gniazd HDMI, dlatego trzeba zwrócić uwagę na to, jakim numerem oznaczone jest to, do którego podpięliśmy kabel i taką opcję wybrać w ustawieniach telewizora.

Jeśli nie chcemy, aby obraz wyświetlał się jednocześnie na monitorze komputera i telewizora możemy zmienić to w ustawieniach. Wystarczy wybrać opcję, która pozwoli na wyświetlanie obrazu jedynie na telewizorze. W tym przypadku ekran komputera stacjonarnego będzie czarny. Jest to normalne i nie ma się, o co martwić.

Warto również wspomnieć, że komputer stacjonarny w odróżnieniu od laptopa nie jest mobilny. Nie możemy przenosić go z miejsca na miejsce i ustawić blisko telewizora. Dlatego przy wyborze kabla HDMI warto zwrócić uwagę na jego długość. Musimy dopasować ją do odległości, jaka dzieli komputer od telewizora.

Jak podłączyć komputer do telewizora bezprzewodowo?

Nowoczesne telewizory można połączyć również z komputerem stacjonarnym bezprzewodowo. Najwygodniejszą opcją jest wykorzystanie do tego sieci WiFi. Oba urządzenia muszą być przypięte do tej samej sieci. W ustawieniach telewizora wybieramy opcję, która pozwoli na wyszukiwanie urządzeń. Na liście szukamy komputera, który chcemy podłączyć i klikamy na jego nazwę.

W większości przypadków ta czynność powinna już wystarczyć, aby obraz i dźwięk przenosiły się na telewizor. Jednak niektóre telewizory będą wymagały zainstalowania na komputerze specjalnej aplikacji do przenoszenia obrazu. Można to sprawdzić w instrukcji urządzenia.

Po co podłączać komputer stacjonarny do telewizora?

Komputer stacjonarny podłącza się do telewizora głównie po to, aby uzyskać lepszą jakość obrazu i móc oglądać filmy czy grać w gry na większym monitorze. Jeśli planujemy wieczór filmowy z całą rodziną, to taka opcja będzie doskonałym rozwiązaniem. Film puszczony z Netflixa czy innej platformy będzie mógł być wyświetlany na dużym ekranie telewizora, dzięki czemu cała rodzina obejrzy go wygodnie i komfortowo.