Reklama

Rodzaje wózków widłowych elektrycznych

Elektryczne wózki widłowe to urządzenia wykorzystywane przede wszystkim do transportu i składowania towarów. Ten rodzaj wózka widłowego jest zasilany prądem płynącym z baterii trakcyjnej. Zaliczają się do nich zarówno wózki unoszące, jak i podnośnikowe: prowadzone przez operatora pieszego, wyposażone w platformę, na której operator może jeździć, układarki – stackery, wysokiego składowania, kompletacyjne, VNA jak i czołowe. Elektryczne wózki widłowe z uwagi na specyfikę napędu znajdują zastosowanie głównie wewnątrz pomieszczeń magazynowych, produkcyjnych czy handlowych.

Dziś sprawdzimy, jakie maszyny w dwóch najbardziej popularnych kategoriach, oferuje WDX – wyłączny przedstawiciel niezwodnych urządzeń marki Crown w Polsce i lider rynku elektrycznych wózków widłowych.

Elektryczne wózki widłowe paletowe

Pełna gama elektrycznych wózków paletowych Crown obejmuje modele przeznaczone dla operatorów pieszych, z platformą dla operatorów jeżdżących, z operatorem stojącym i siedzącym, oferując naprawdę bardzo wszechstronny wybór. Wszystko po to, aby zapewnić optymalną, ergonomiczną i bezpieczną pracę.

Elektryczne wózki paletowe są wyposażone w silniki prądu zmiennego, zapewniają doskonałą przyczepność i osiągi na rampie nawet z pełnym ładunkiem, są praktycznie bezobsługowe i mają stosunkowo niskie zużycie energii w porównaniu do wózków z tradycyjnymi silnikami prądu stałego.

Oferta elektrycznych wózków paletowych Crown obejmuje:

  • Seria WP3000 – wózek zapewniający szybki i łatwy transport palet na krótkich i średnich dystansach.
  • Seria WT3000 – wózek paletowy elektryczny stworzony do pracy w dokach załadunkowych.
  • Seria RT4000 – wózek paletowy do transportu na średnich i krótkich dystansach.
  • Seria PR4500 – wózek do pracy w ciasnych i zatłoczonych przestrzeniach i transportu towarów na duże odległości.

Elektryczne wózki widłowe typu Reach Truck

Elektryczne wózki widłowe typu Reach Truck są zaprojektowane do poruszania się w wąskich korytarzach i sięgania najwyższych poziomów magazynowych – nawet do 14 m. Znajdują zastosowanie w większości aplikacji, łącznie z pracą w mroźniach i chłodniach. Zaprojektowane z myślą o wydajności, trwałości i rentowności. Wózki wysokiego składowania Crown oferują wiodący w swojej klasie udźwig resztkowy, wysoką wydajność, doskonałą ergonomię i niskie wymagania konserwacyjne.

Maszyny wysokiego składowania są jednym z najpopularniejszych typów wózków widłowych elektrycznych i są używane w wielu zastosowaniach magazynowych, w których wymagana jest duża gęstość składowania lub szybkie odkładanie i pobieranie towarów. Elektryczne wózki wysokiego składowania Crown mają ruchomy maszt i wąskie podwozie i są specjalnie zaprojektowane do przenoszenia palet i pracy w wąskich korytarzach.

Przemyślana konstrukcja masztu swobodnego podnoszenia zapewnia operatorom najlepszy widok na końce wideł, zapewniając płynną, precyzyjną, szybką obsługę i pozycjonowania palet – z mniejszym ryzykiem uszkodzenia ładunków i regałów. Konstrukcja masztu wózka wysokiego składowania Crown jest zarówno mocniejsza, jak i węższa niż w przypadku konwencjonalnego masztu, a jego wysoka wytrzymałość i usztywnione podwozie pomagają w zapewnieniu wiodącego w swojej klasie utrzymania udźwigu przy pełnym uniesieniu, które obejmuje 13,5 metra. Nasze elektryczne wózki wysokiego składowania pomagają również obniżyć rachunki za serwis, łącząc trwałą konstrukcję z niskimi wymaganiami w zakresie konserwacji, a ich wysoka wydajność pomaga obniżyć całkowity koszt zużycia energii. Elektryczne wózki wysokiego składowania Crown są dostępne w różnych konfiguracjach, aby sprostać różnorodnym wymagającym zastosowaniom, a nasz doradca techniczny pomoże Ci znaleźć taki, który najlepiej spełni Twoje wymagania.

Wszystkie nowoczesne obiekty magazynowe mogą wybierać z następujących modeli:

  • Seria ESR 1000 – nowość na rynku. Zastosowanie technologii Xpress Lower® pozwala dwukrotnie skrócić czas opuszczania wideł. Wózek połączony on-line z systemem operacyjny Gena® daje szerokie możliwości, zarządzania i analizowania na bieżąco wszelkich procesów i działań operatora zachodzących w magazynie.
  • Seria ESR 5200 – elektryczny wózek wysokiego składowania o unikalnej wytrzymałości, osiągach i niespotykanej w branży ergonomii pracy.
  • Seria RR/RD – Seria RR 5700 posiada widły wysuwane mechanizmem nożycowym, natomiast seria RD jest wyposażona w podwójną długość wysuwu, dzięki czemu możliwe jest efektywniejsze wykorzystanie dostępnej pojemności obiektu.