Rzezawa. Wójt Mariusz Palej z prestiżową nagrodą

Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej został wybrany Osobowością Roku 2019 w powiecie bocheńskim w kategorii polityka, samorządność i społeczność lokalna w plebiscycie organizowanym przez „Gazetę Krakowską” i „Dziennik Polski”.

Na liście kandydatów ubiegających się o ten zaszczytny tytuł znalazły się osoby, które w 2019 roku osiągnęły duże sukcesy i znacząco zasłużyły się dla lokalnej społeczności. Wójt Mariusz Palej został nominowany za realizację licznych inwestycji oraz pozyskanie dużych dotacji, które przyczyniły się do rozwoju Gminy Rzezawa.

Głosami czytelników „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” Wójt Mariusz Palej wygrał plebiscyt na Osobowość Roku 2019. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 9 lipca br. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, odebrał on pamiątkową statuetkę oraz dyplom. Uroczystość odbyła się z rocznym opóźnieniem z powodu pandemii. – Bardzo się cieszę, że mieszkańcy docenili moją pracę i zaangażowanie w rozwój Gminy Rzezawa. Wszystkim osobom, które oddały na mnie głos, pragnę serdecznie podziękować – podkreślał Wójt Gminy Rzezawa.

Tytuł Osobowość Roku 2019 nie jest pierwszą nagrodą otrzymaną w  dotychczasowej pracy na rzecz lokalnego samorządu przez Wójta Mariusza Paleja. Wyróżnienie to zdobywał on już za 2016, 2017 i 2018 rok. W 2015 i 2017 roku otrzymywał on ponadto tytuł Najpopularniejszego Wójta i Burmistrza Małopolski. Mariusz Palej w swoim dorobku ma także tytuł Pasjonata Sportowej Polski z 2019 roku.

 

informacja nadesłana