Reklama

O „Nowym Ładzie”  w Brzesku

O głównych założeniach „Polskiego Ładu” mówiła poseł Józefa Szczurek-Żelazko podczas konferencji prasowej zorganizowanej w środę na brzeskim Rynku.

-„Polski Ład” ma stanowić remedium na kluczowe problemy życiowe większości Polaków oraz kompleksową strategię przezwyciężenia skutków pandemii – podkreślała  podczas spotkania Józefa Szczurek-Żelazko.

„Polski Ład” przewiduje między innymi 30 tys. kwoty wolnej od podatku dla wszystkich. W efekcie oznacza to niższe podatki dla ponad 18 mln Polaków. Program ucieszy także emerytów, zakłada bowiem zniesienie podatku dla świadczeń do 2,5 tys. zł.

„Nowy ład” to także zniesienie limitów do specjalistów dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia, a następnie dla wszystkich pacjentów. A to jeszcze nie wszystko! Rząd chce przeznaczyć też 7 proc. PKB na zdrowie, a to oznacza więcej środków na konieczne inwestycje, cyfryzację, nowe kadry i nowoczesne terapie w służbie zdrowia.

Z programu będą zadowolone także rodziny starające się o mieszkanie. Jednym z założeń „Nowego Ładu” jest bowiem pomoc w zdobyciu mieszkania bez wkładu własnego.

-Rząd gwarantuje wkład własny i dofinansowanie dla osób korzystających z mieszkalnictwa społecznego oraz rodzin wielodzietnych. Istotna zmiana to „Dom bez formalności” – budowa domów jednorodzinnych do 70 m2 bez pozwolenia, kierownika i książki budowy – jedynie na podstawie zgłoszenia – wylicza Józefa Szczurek-Żelazko.

”Nowy Ład” to też Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czyli wsparcie dla rodzin na drugie i kolejne dziecko w wysokości 12 tys. zł na każde dziecko.
Sporo dobrych zmian czeka samorządy. Program Inwestycji Strategicznych Polski Ład to nic innego jak dotacje dla gmin i powiatów na cele inwestycyjne.
-Będą też wyższe dopłaty do paliwa rolniczego i ułatwienie bezpośredniej sprzedaży przez rolników poprzez uwolnienie rolniczego handlu detalicznego – dodaje poseł PiS.

Jest także dobra wiadomość dla małych i średnich miast, są pieniądze na budowę Małych Centrów Nauki „Kopernik”.

-W przeciwieństwie do naszych poprzedników nie powielamy modelu porzucenia ambitnych planów modernizacji Polski, stawiamy przed sobą cele, które konsekwentnie realizujemy. To plan inwestycji nie tylko na najbliższe lata, ale na całe dekady – mówiła Józefa Szczurek-Żelazko.