Ponad 70 kg suszu oraz blisko 12 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy zabezpieczono w powiecie brzeskim

Podczas wspólnych działań małopolscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z funkcjonariuszami z Brzeska zabezpieczyli  nielegalny tytoń.  Zarzut wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestrów działalności gospodarczej usłyszał 61-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego.

 

15 czerwca br. funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Brzesku przeprowadzili działania wymierzone w przestępczość akcyzową. Na terenie jednej z miejscowości w gminie Szczurowa dotarli do 61- letniego mężczyzny, który w swoim samochodzie ukrywał  m.in. maszynę z silnikiem elektrycznym służącą do krojenia suszu tytoniowego, ponad 70 kg gotowego suszu do palenia oraz blisko 12 kg krajanki tytoniowej.  Nielegalny towar został zabezpieczony przez policjantów, a jego właściciel wczoraj usłyszał zarzuty dotyczące przestępstwa wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestrów działalności gospodarczej oraz przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył w tej sprawie szczegółowe wyjaśnienia.

W wyniku tego przestępczego procederu, według wstępnych wyliczeń Skarb Państwa został narażony na uszczuplenie należności podatkowej w wysokości ponad 45 tys. złotych. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoka grzywna.