Dni Bochni. Niedziela: „Nie tylko Daria Zawiałow”

Gwiazdą niedzielnych koncertów z okazji Dni Bochni 2021 będzie Daria Zawiałow, której koncert rozpocznie się o 21. Jednak święto solnego grodu nie może się odbyć bez koncertu Orkiestry Górniczej Kopalni Soli Bochnia, która poprzedzi koncert gwiazdy i zaplanowany jest na godzinę 19.

 

Bocheńska Orkiestra Górnicza przyzwyczaiła nas do żywiołowej gry i bardzo szerokiego repertuaru: od tradycyjnych utworów górniczych po najnowsze hity popu i rocka. Zapowiada się więc nie lada uczta dla słuchaczy.

Daria Zawiałow to niezwykle utalentowana artystka i jeden z najmocniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Jest autorką tekstów oraz kompozytorką. Po zaledwie dwóch studyjnych albumach rozkochała w sobie tysiące fanów i stanęła w szeregu topowych polskich wokalistek. Jej utwory są grane przez największe stacje radiowe i podbijają listy przebojów, a teledyski zdobywają miliony wyświetleń. Na scenie jest wulkanem energii – wyróżnia ją ogromna charyzma. Poza sceną jest skromną, normalną dziewczyną, lecz nadal świadomą i bezkompromisową artystką.

Daria wraz z Igo i Królem tworzyła skład Męskie Granie Orkiestra’20. W 2017 roku zadebiutowała albumem „A kysz!“okrzykniętym objawieniem roku, nagrodzonym dwoma Fryderykami w kategoriach Album Roku Alternatywa oraz Fonograficzny Debiut Roku. Dwa lata później światło dzienne ujrzał drugi album artystki zatytułowany „Helsinki“, który tak jak pierwszy zyskał status Platynowej Płyty, a branża uznała go za najlepszy album 2019 roku honorując Fryderykiem w kategorii „Album roku Pop Alternatywny”. „Hej, Hej!“ przez cztery tygodnie z rzędu był najczęściej granym utworem w największych polskich stacjach radiowych. Teledysk do tej piosenki został obejrzany już ponad 17 mln razy, a sam utwór zdobył szczyty wszystkich najważniejszych list przebojów w kraju.

Występy Darii to zawsze zaskakujące widowisko, którego nie sposób przegapić. Zagrała na największych polskich festiwalach muzycznych takich jak Pol’and‘Rock Festival, Orange Warsaw Festival Karków Live Festival, Męskie Granie czy Olsztyn Green Festival. W 2019 roku zgromadziła kilkadziesiąt tysięcy widzów pod główną sceną na Open’er Festival. A w niedzielę wystąpi dla bocheńskiej publiczności w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia.