Reklama

„Kulturalna od-nowa” w rewitalizowanych przestrzeniach

Obok rewitalizacji centrum miasta, władze miejskie proponują także inną jej formę.  Zapraszają na cykl sobotnich wydarzeń kulturalnych, których celem jest ożywienie miejskich przestrzeni.

W każdą sobotę czerwca, lipca i sierpnia (za wyjątkiem 19.06.2021 r. – kiedy to odbywać się będą Dni Bochni), w godzinach popołudniowych przewidziane są różnorodne atrakcje: koncerty, występy artystów ulicznych, animacje dla dzieci i dorosłych, konkursy i inne.

Wydarzenia te będą się odbywać na terenie Rynku, tzw. Poczekalni, Tężni solankowej na Plantach Salinarnych oraz na ciągu pieszym ulic Solnej i Sutoris.

Szczegółowe informacje o każdym z wydarzeń będziemy przekazywać na bieżąco z kilkudniowym wyprzedzeniem. Informacje będzie można znaleźć także na plakatach oraz w lokalnych mediach i mediach społecznościowych.

Całe przedsięwzięcie sfinansowane zostało przez Wydział Promocji i Rozwoju Miasta, a współrealizowane jest przez sektor pozarządowy.

Pierwsze wydarzenie już  w najbliższą sobotę – 5 czerwca o godz. 16.00 na ulicy Solnej, w okolicy szybu Sutoris budujemy Bocheńskie Nadszybie razem z Fundacją „AUXILIUM”.

Już teraz zapraszamy do odwiedzania odnowionych części miasta, życzymy dobrej zabawy.

 

informacja nadesłana