Reklama

Wysyłka paletowa – jakim kurierem?

Przesyłki paletowe pozwalają na przetransportowanie towarów o dużej wadze lub większych rozmiarach. Jeśli więc właśnie planujesz wysyłkę dużej ilości towaru lub chcesz nadać przesyłkę o większym gabarycie, koniecznie powinna zainteresować Cię wysyłka palety kurierem. Dlaczego? Do zadań specjalnych, takich jak transport dużych i ciężkich przedmiotów lub większej ilości towarów spakowanych w jedną przesyłkę o dużej masie, przekraczającej 70 kg służy właśnie wysyłka paletowa, tj. transportowana na palecie. Paleta, czyli specjalna platforma z drewna lub tworzywa sztucznego może występować w kilku różnych, standaryzowanych rozmiarach.

Musisz jednak mieć świadomość, że przesyłki paletowe mogą mieć swoje ograniczenia, np. dotyczące wagi czy wysokości przesyłki. Nie w każdej firmie kurierskiej możliwa jest wysyłka paletowa ważąca więcej niż 700 kg. U różnych przewoźników inaczej też kształtują się ceny przesyłek paletowych. Gdzie zatem zamówić transport, by wysyłka palety kurierem nie kosztowała fortuny i szybko i bezpiecznie dotarła do odbiorcy? O czym musisz pamiętać, gdy chcesz wysłać paletę?

Wysyłka palety kurierem – jak ją zamówić?

Przesyłkę paletową najwygodniej jest zamówić przez stronę internetową. Wysyłka paletowa to dość powszechna usługa, którą oferują najbardziej znane firmy kurierskie oraz brokerzy usług kurierskich. Jeśli zależy Ci na tym, by wysyłka palety kurierem została zrealizowana sprawnie i bezpiecznie, a do tego nie lubisz przepłacać, zamów kuriera przez serwis AlleKurier.pl, bo tam znajdziesz tanie przesyłki paletowe i szybko je wycenisz jeszcze przed nadaniem. AlleKurier to broker usług kurierskich, który skupia oferty największych i najbardziej znanych przewoźników w bardzo atrakcyjnych cenach, często znacznie niższych niż te, które można znaleźć na stronach firm kurierskich. Aby zamówić transport palety w AlleKurier, wystarczy wypełnić prosty w obsłudze formularz dostępny na stronie brokera i przygotować przesyłkę paletową do odbioru. Nie trzeba podpisywać umowy ani składać żadnych deklaracji dotyczących nadawania kolejnych palet. Gdy w formularzu umieścisz podstawowe dane dotyczące nadawanej przesyłki, m.in. wagę i wymiary palety, kody pocztowe miejsca nadania i odbioru, otrzymasz informacje o tym, ile będzie Cię kosztowała wysyłka palety kurierem oraz możesz się spodziewać jej odbioru od Ciebie i doręczenia do odbiorcy. Po wybraniu interesującej Cię opcji i opłaceniu zamówienia otrzymasz na maila list przewozowy, który trzeba umieścić na palecie. Następnie kurier podejmie przesyłkę paletową w umówionym miejscu i czasie. Aby wszystko przebiegło sprawnie, pamiętaj o dokładnym uzupełnieniu pól formularza i sprawdzeniu wszystkich danych, zwłaszcza teleadresowych. Pamiętaj też, że wysyłka palety kurierem wiąże się z koniecznością spełnienia kilku warunków, jeśli nie chcesz narazić się na dodatkowe koszty i utrudnienia.

O tym musisz pamiętać, gdy nadajesz przesyłki paletowe

Przede wszystkim wysyłka paletowa kurierem wymaga podania precyzyjnych danych dotyczących gabarytów i wagi przesyłki. Pamiętaj, że wysokość przesyłki mierzona jest od ziemi do najwyższego punktu paczki razem z paletą! Również masa przesyłki paletowej musi uwzględniać ciężar palety, na której umieszczony jest towar. Maksymalna wysokość palety wraz z towarem to 180 cm. W paletę musisz wyposażyć się na własną rękę – kurier jej nie przywiezie. Pamiętaj również, że wysyłka palety kurierem nie będzie możliwa, gdy paleta jest uszkodzona czy pęknięta. Samodzielnie też musisz przygotować przesyłkę paletową do odbioru przez kuriera. Powinna ona być dobrze zapakowana, tak by poza obręb palety nie wystawały żadne elementy i zabezpieczona folią, styropianem, specjalnymi narożnikami, taśmami itp. Wysyłka palety kurierem może ponadto odbyć się jedynie z miejsc, w których możliwy jest bezproblemowy załadunek palety. Nie można nadać przesyłki paletowej z lokalu znajdującego się na piętrze bloku mieszkalnego. Towar powinien być wystawiony na palecie w miejscu, do którego bez problemu może dojechać samochód. W przypadku cięższych palet, o wadze powyżej 600 kg wysyłka palety kurierem może być też uzależniona od tego, czy nadawca i odbiorca przesyłki paletowej mają rampę załadunkową i wózek widłowy.