Reklama

Jak sprawdzić czyj to numer telefonu. Kto dzwonił z nieznanego numeru

Gdy dzwoni nieznany numer w głowie pojawia się myśl: odbierać czy nie odbierać? W końcu czy ktoś kogo nie mamy w książce może faktycznie do nas dzwonić czy to raczej kolejna super oferta marketingowa dla nas? To ciekawie postawione pytanie, jednak okazuje się, że wiele osób obecnie nie odbiera nieznanego numeru, a potem wygodnie w sieci sprawdza kto dzwonił. Skoro taka możliwość istnieje to dlaczego tego nie robić. W końcu połączenie może pochodzić z takiego źródła, z którym jednak rozmawiać nie będziemy chcieli. Więc w tej sytuacji faktycznie warto sobie numer sprawdzić w internecie.

Gdzie można sprawdzić numer w sieci?

W internecie funkcjonują strony internetowe, które stają się jakby bazą obcych numerów. Na uwadze możemy mieć miedzy innymi serwisy takie jak: i-mobi.pl, nieznany-numer.pl, numerytelefonu.pl oraz najlepsze według nas infonumer.pl. To takie strony, które tworzone są jako miejsce, w którym każdy może podzielić się swoją wiedza na temat konkretnego numeru telefonu. To dobra opcja, dzięki której jeśli dzwonił obcy numer możemy próbować ustalić do kogo ten numer należy. Jest to możliwe dzięki temu, że inni użytkownicy, którzy odebrali dany numer telefonu zdecydowali się napisać do kogo on należy. Obecnie w dobie ochrony danych osobowych nie mamy ogólnych książek telefonicznych, funkcjonowanie sieci komórkowych wiele zmieniło. Jednak wspominane strony dążą do tego, by ten problem rozwiązać i zachęcają do tego, by wszyscy dzielili się między sobą informacjami o konkretnych numerach telefonu.

Do kogo należy numer – szukamy informacji

Szukając informacji w sieci możemy spotkać się z różnymi wpisami, pochodzą bowiem od użytkowników i na pewno najbardziej wiarygodna będzie taka sytuacja, w której faktycznie informacja będzie pochodziła z wielu źródeł. Wtedy będziemy mieli okazję sprawdzić czy wpisy się powtarzają i faktycznie ludzie dają podobne informacje o tym samym numerze telefonu. Jeśli tak się dzieje to będzie znak, że faktycznie informacje jakie się pojawiają są wiarygodne i możemy dać im wiarę.