Reklama

Blisko 5.000 zł zebrano w Bochni na Centrum Dziecka w Kamerunie

Ponad 14 ton makulatury oraz darowizny pieniężne, to efekt apelu o zbiórkę mającej wesprzeć misję w stolicy Kamerunu – Jaunde. Celem zbiórki jest budowa Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha” . Poniżej przedstawiamy relację z bocheńskiej zbiórki makulatury. 

W sobotę 15 września 2018 r przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni, odbyła się zbiórka makulatury. Mimo bardzo niesprzyjającej pogody, ludzie o wielkim sercu i dobrej woli nie zawiedli. Zebraliśmy 14 710 kg zużytego papieru. Ponadto dwie osoby przekazały darowiznę w kwocie 200,00 zł. Tak więc konto budowy Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha” w Yaounde – stolicy Kamerunu, powiększyliśmy o kwotę 4 904,50 zł.

Bezpośrednio przy odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach pracowała grupa parafian św. Jana Nepomucena zorganizowana przez p. Romana Kamińskiego. Wszystkim osobom, które od 4,5 lat towarzyszą nam przy składaniu makulatury do kontenerów składamy gorące wyrazy wdzięczności.

Do wrześniowej zbiórki makulatury oprócz osób prywatnych włączyły się szkoły i instytucje: Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bochni, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Brodzińskiego w Wojakowej, Szkoła Podstawowa im. s. Emilii Podoskiej w Grajowie k/Wieliczki, Publiczne Przedszkole w Jodłówce, Studio K w Łapczycy, Przedsiębiorstwo Handlowe Dorota Michalik i Agata Maleska – Radwan, Apteka „Gazaris”, Stanisław Piela i Maciej Piela Notebook Master Centrum Szkoleń i Serwis s.c.

O naszej akcji dowiaduje się coraz więcej ludzi dzięki wielu instytucjom i portalom internetowym, które bezinteresownie umieszczają nasze plakaty, a także informacje o zbiórkach, za co im z serca dziękujemy.

Szczególne wyrazy wdzięczności za każdą dołożoną cegiełkę do rozpoczętego ich dzieła przesyłają pamiętające w modlitwie o wszystkich darczyńcach Siostry Pasjonistki. S. Kolbena koordynatorka budowy dziękuje z całego serca wszystkim darczyńcom za dotychczasową pomoc i serdecznie zaprasza do dalszego wspólnego budowania, a organizatorzy- Stowarzyszenie Rodzin Katolickich DT O/ przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni do udziału w następnej zbiórce makulatury, która odbędzie się 13 października 2018 r przy kościele św. Pawła Ap. w Bochni w godz. od 7.00 do 16.00.

W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy recyklingowej EKOMBUD, znajdującej się przy ul. Partyzantów 7 – wjazd od ul. Gazowej – pierwsza brama po lewej stronie. Poświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki.

Maria Ślusarz

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich DT

O/Bochnia przy parafii św. Pawła Ap.