Reklama

Stanisław Bukowiec kandydatem PiS na radnego sejmiku województwa małopolskiego

W niedzielne popołudnie w siedzibie MDK odbyła się konferencja prasowa, podczas której Stanisław Bukowiec został zaprezentowany jako kandydat PiS na radnego województwa małopolskiego. 

Stanisław Bukowiec jest samorządowcem od 20 lat. Pełnił funkcję m.in. wiceburmistrza Bochni i wicewójta gminy Bochnia. Obecnie jest radnym powiatu bocheńskiego i zasiada w radzie nadzorczej Krakowskiego Parku Technologicznego.

Sejmik województwa, do rady którego będzie kandydatem, jest organem stanowiącym i kontrolnym samorządu województwa, który tworzą radni, wybierani w wyborach bezpośrednich. Jego kadencja trwa 5 lat, licząc od dnia wyborów (w latach 1998–2017 kadencja trwała 4 lata). Sejmik jest odpowiedzialny przede wszystkim za rozwój cywilizacyjny w skali regionu, a więc za politykę regionalną.

Na konferencji prasowej, która odbyła się w niedzielę Stanisław Bukowiec przedstawił swój program, którego głównymi punktami jest:
– wspieranie przedsiębiorców. „Ustawa o strefach gospodarczych powoduje, że już nie tylko wydzielone strefy będą tymi miejscami gdzie przedsiębiorcy będą mogli korzystać z ulg podatkowych, ale cały kraj będzie taką jedną, wielką strefą. To szansa, żeby również w naszym regionie pojawiło się więcej inwestorów, więcej przedsiębiorców.”- powiedział Bukowiec.
– koordynowanie spraw związanych ze szkolnictwem zawodowym, które według kandydata PiS-u nie podąża za wymaganiami rynku pracy.
– dbanie o czyste środowisko. Palącym problemem jest obecność smogu, który dokucza nie tylko mieszkańcom Krakowa, ale i wielu pozostałych miast regionu, w tym Bochni i Brzeska.
– budowa łącznika z autostradą bliżej Bochni.
– budowa hospicjum stacjonarnego i zakładu opiekuńczo-leczniczego, które poprawiłyby jakość życia chorych i cierpiących
– budowa nowych obiektów rekreacyjno-sportowych.

Obecny na konferencji wicepremier i minister szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, zadeklarował, że jeżeli Zjednoczona Prawica wygra wybory do sejmiku, to Stanisław Bukowiec będzie jedną z osób, którą wysunie jako kandydatów do zarządu województwa. „To jest bardzo ważna informacja, bardzo duża szansa dla Bochni i powiatu bocheńskiego” – powiedział Gowin.

Oprócz Jarosława Gowina poparcia Bukowcowi udzieliło wielu lokalnych działaczy z różnych środowisk. Byli to Izydor Puścizna, prezes Małopolskiego Związku Osób Niepełnosprawnych, Mirosław Cibor – założyciel fundacji Auxilium, Edward Firek – kierownik warsztatów terapii zajęciowej w Proszówkach, Michał Bębenek – kierowca rajdowy, Stanisław Szydłowski – prezes Bocheńskiego Klubu Sportowego i Damian Słonina – komendant miejski OSP w Bochni.