reklama a

W ubiegłą niedzielę już po raz piąty w Gawłówku, odbyło się Święto Lasu

Imprezę rozpoczął sygnał myśliwski, a po powitaniu wszystkich gości przez dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Drwini uroczystego otwarcia dokonali wójt gminy Drwinia Jan Pająk oraz zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Niepołomice Wojciech Wimmer.

Następnie na scenie pojawiły się dzieci i młodzież, które brały udział w konkursie pt. „Zaprojektuj kapliczkę Świętego Jana Gwalberta”. Kolejnym punktem uroczystości była pogadanka tematyczna o Puszczy Niepołomickiej, przeprowadzona przez zastępcę Nadleśniczego Wojciecha Wimmera. Licznie zgromadzona publiczność wyczekiwała na konkurencje sprawnościowe dla kobiet i mężczyzn, które przygotowali pracownicy Nadleśnictwa. Ochotnicy biorący udział w zawodach, m.in. rzucali wałkiem na odległość, przeżynali kłody drewna, panie nosiły chrust oraz układały stosy z krążków drewna. W zasadzie podobnie jak w latach poprzednich, każdy uczestnik wydarzenia znalazł dla siebie coś interesującego i ciekawego. Atrakcji nie zabrakło.

W namiocie Nadleśnictwa Niepołomice można było podziwiać ciekawe gatunki zwierząt i ptaków leśnych oraz otrzymać materiały edukacyjne i pamiątkowe gadżety. Stoisko to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki. W trakcie trwania uroczystości, można było także skosztować wspaniałych wypieków, przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Zielonej i koła pszczelarzy z Gminy Drwinia. W tym roku łowczy z Koła Łowieckiego „Sokół” Bochnia pan Mariusz Kaim, przygotował wspaniałe kiełbasy z dzika, oraz pasztet, których smakiem wszyscy się zachwycali. Po zakończonych konkurencjach, na scenie pojawił się zespół „Skaner”, który porwał do tańca zgromadzoną publiczność. Po tym koncercie odbyła się zabawa taneczna.

Organizatorami imprezy byli: Gminne Centrum Kultury i Promocji w Drwini z siedzibą w Grobli, Nadleśnictwo Niepołomice oraz Urząd Gminy w Drwini. Organizatorzy również bardzo dziękują partnerom imprezy: firmie Trans Las z Damienic, Huskwarna z Bochni, Machines Serwis z Bochni, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kołom Łowieckim Sokół Bochnia oraz Rogacz Bochnia oraz wszystkim, którzy się przyczynili do organizacji Święta Lasu.