Reklama

Nowy Wiśnicz: Erasmus+ w Liceum Plastycznym

W Liceum Plastycznym im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu realizowany jest projekt w ramach Erasmus+ „Animacja i TIK jako nowa jakość wspomagania edukacji o dziedzictwie kulturowym Polski i Finlandii”.

W dniach 15 – 27 kwietnia 2018 r. w Nowym Wiśniczu przebywali Finowie, uczniowie i nauczyciele z Instytutu Rzemiosła i Projektowania Lybecker w Raahe. Wspólnie z uczniami Wiśnickiego Plastyka realizowali projekt, wykorzystując potencjał artystyczny szkoły do tworzenia materiałów do animacji. Uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez dwie Absolwentki Wiśnickiego Plastyka: znanego reżysera filmów animowanych panią Wiolettę Sowę i studentkę animacji na PWSFTviT w Łodzi panią Karolinę Borgiasz. Jeden dzień poświęcili na przeprowadzenie zajęć z animacji poklatkowej dla uczniów Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu.

Burmistrz Nowego Wiśnicza, pani Małgorzata Więckowska, powitała uczestników projektu w trakcie uroczystego spotkania w Ratuszu. W czasie wolnym Finowie zwiedzili Kraków, Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Zamek i Zakład Karny w Nowym Wiśniczu. Drugi etap projektu będzie realizowany przez tych samych uczniów w Finlandii, w październiku 2018 r.

Projekt przewiduje powstanie dwóch etiud filmowych wykonanych metodą animacji poklatkowej oraz czterech małych etiud wykonanych przez uczestników projektu wspólnie z uczniami szkół podstawowych w Nowym Wiśniczu i Raahe, Filmy powstają na bazie legend regionalnych.

Zapraszamy do fotorelacji.  Zdjęcia wykonane przez uczestników projektu.