Reklama

Cikowice: „Równać szanse” w ramach konkursu „100 – lecie niepodległości”

Świetlica w Cikowicach od 1 czerwca do 30.11. br realizuje projekt z Fundacji Dzieci i Młodzieży „Równać szanse” w ramach konkursu „100 – lecie niepodległości”.

Na kolejnych spotkaniach w miesiącu czerwcu oprócz promocji, wykonywania banerów, projektowania plakatów informacyjnych z pomocą grafika komputerowego również omawialiśmy i planowaliśmy czekające nas wydatki. W pierwszej kolejności zakupiliśmy niezbędne artykuły, które ułatwiają nam realizację zadań. Wyniki pracy i zebrane informacje wspólnie konsultujemy i razem podejmujemy decyzje.

Ponieważ ważną częścią realizacji projektu jest zorganizowanie wystawy „Dawnych wspomnień czar „ postanowiliśmy od samego początku gromadzić i przynosić do świetlicy przedmioty, fotografie osób, miejsc o wartości historycznej, aby ekspozycja była bogata w eksponaty.Już na wstępie pozyskaliśmy kilka np aparat fotograficzny, maszynę do krojenia , maszynę do pisania, młynek do kawy, projektor. Jedne wypożyczone, drugie podarowane w celu odnowienia na warsztatach konserwatorskich.

Fotorelacje z naszych działań na bieżąco umieszczamy na portalu facebook Wiejskiego Domu Kultury w Cikowicach, stronie Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni oraz wysyłamy do mediów. Nad całością realizacji projektu czuwa koordynator, kierownik miejscowej placówki.

___

Organizatorzy