Reklama

Szpital: Przejście do SOR podziemnym korytarzem

W decydująca fazę wkroczył remont intensywnej terapii w bocheńskim szpitalu. Nadbudowanie dodatkowego piętra tego oddziału wymusiło konieczność zamknięcia korytarza prowadzącego do SOR od strony ulicy Krakowskiej. W tej chwili, aby dostać się do oddziału ratunkowego, ale także na inne oddziały trzeba przejść podziemnym korytarzem.

Zamknięcie przejścia było konieczne, ze względu na charakter prowadzonych prac. Wszystko wskazuje na to, że przejście zostanie ponownie przywrócone w październiku – mówi Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni. Przejście podziemnym korytarzem jest dobrze oznaczone, tak aby pacjenci nie błądzili.

Wyłączenie z ruchu tego małego fragmentu szpitala wiązało się z koniecznością tymczasowego przeniesienia kaplicy szpitalnej. W tej chwili znajduje się ona w jednym z pomieszczeń Oddziału Opiekuńczo-Leczniczego zlokalizowanego także na parterze placówki.

Warto dodać, że na SOR, a także na oddziały szpitalne bez problemu można wejść od strony ulicy Świętokrzyskiej.

Dyrekcja szpitala przeprasza za niedogodności związane z remontem. I zapewnia, że po zakończeniu inwestycji oddział intensywnej terapii będzie jednym z najnowocześniejszych w regionie.

Od początku kadencji inwestujemy w ochronę zdrowia. To kolejny niezwykle ważny projekt, który będzie służył wszystkim mieszkańcom naszego powiatu, bo szpital  musi być miejscem przyjaznym pacjentom, a to właśnie na szpitalny oddział ratunkowy bardzo często jest pierwszym miejscem kontaktu pacjenta ze szpitalem zwłaszcza tych w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia, a nawet życia

– zaznacza Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.