Reklama

Bochnia. Zbiórka makulatury na misje w parafii Św. Pawła Apostoła

Z radością informujemy, że po zimowej przerwie rozpoczynamy piąty rok akcji „Makulatura na misje”, której celem jest pomoc w budowie zbiorników rozprowadzających wodę ze studni głębinowej im. dr Filipa Adwenta do obiektów planowanego Centrum Dziecka, „Cite de la vie – Mere Josepha” w bardzo biednej dzielnicy Cariere w stolicy Kamerunu Yaounde.
Dzieło to koordynuje s. Kolbena Frąckiewicz ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek która przysłała do nas list z Kamerunu:

Drodzy Przyjaciele naszej misji w Yaounde Cariere.
Wdzięczność przepełnia moje serce gdy do Was piszę. Radość, bo dzięki Wam mogłam coś pięknego zrobić. Właściwie zrobiliśmy to wspólnie. Woda, to życie. Woda pitna, dar drogocenny dla nas, bo tu jej brak. Cieszy się moje serce, gdy widzę dzieci i młodzież niosącą wodę do domów. Niech Wam Pan wynagrodzi. U nas kończy się pora suszy. Padają pierwsze deszcze. Radość i głębszy oddech w sercach. Lepiej się oddycha. Nie czuje się piasku w ustach i w oczach. Zaczyna się zielenić. Powraca życie. Plany budowli Centrum są na ukończeniu, będziemy czekać na ich zatwierdzenie. Sprawy administracyjne posuwają się powoli i to bardzo. Ufamy, że rozpoczniemy budowle. Prosimy o modlitwę, aby Pan pomógł to zrealizować. Dziękuje Wam z całego Serca, za każdą udzieloną pomoc, będziemy wspólnie budować. Niech Pan błogosławi i życzę dobrego przeżycia Wielkich Dni z naszym Panem. Niech Wam błogosławi i obdarzy pokojem.

Zapraszamy więc wszystkich ludzi dobrej woli i o wrażliwym sercu do przyniesienia zużytego papieru, kartonu w dniu 21 kwietnia 2018 r (sobota).
Kontener na makulaturę będzie ustawiony na parkingu przy KOŚCIELE ŚW.PAWŁA AP. w godz. 7.00 -16.00 .
W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy recyklingowej EKOMBUD, znajdującej się przy
ul. Partyzantów 7 – wjazd od ul. Gazowej – pierwsza brama po lewej stronie .
Poświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki.

Maria Ślusarz
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
Przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni