Reklama

Powiat: tradycyjny kalendarz już wydany

Powiat Bocheński wydał po raz kolejny kalendarz. Tym razem na kartach znalazły się fotografie prezentujące krajobrazy i detale, piękne widoki, charakterystyczne elementy i niecodzienne szczegóły.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na kalendarzu starostwa ukazano powiat bocheński widziany oczami uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bochni oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowych z Proszówek. W tym roku starostwo postanowiło wykorzystać zgromadzony materiał zdjęciowy.

Tegoroczny kalendarz wydany został z hasłem warto zwiedzać ponieważ w zamyśle ma nawiązywać do organizowanego co roku weekendu z zabytkami, podczas którego większość tych wyjątkowych miejsc jest udostępniana do zwiedzania -mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Piękno fotografii prezentują zabytki, widoki jak również detale, które uchylają tylko rąbka tajemnicy co ciekawego można zobaczyć w naszym powiecie . Tym samym zachęcając do odwiedzenia Ziemi Bocheńskiej i przekonania się na własne oczy, że Powiat Bocheński to nie tylko Skarbnica możliwości ale i kopalnia wrażeń – czytamy na stronie powiatu.

Wśród kart kalendarza znaleźć można m.in. Kopalnie Soli „Bochnia”, Puszczę Niepołomicką, Winnicę Nad Dworskim Potokiem czy cudowny obraz Matki Bożej Bocheńskiej znajdujący się w Bazylice św. Mikołaja w Bochni.