Reklama

Kamyk: wandale uszkodzili przydrożny krzyż

Nieznani sprawcy uszkodzili krzyż przydrożny w Kamyku w gminie Łapanów. Z krucyfiksu nieopodal tartaku został oderwany metalowy wizerunek Chrystusa oraz tabliczka.

Sprawa bulwersuje mieszkańców tej miejscowości, a także radnego Krzysztofa Klubę. Jako chrześcijanin mogę powiedzieć, że to jest wandalizm i prosić Boga, żeby wybaczył tym ludziom tak haniebny czyn – mówi radny Krzysztof Kluba.

Sprawa zniszczonego krzyża przydrożnego została zgłoszona na policję, ale jak dotąd nie wykryto sprawców. Czynności w tej sprawie były wykonywane przez Wydział Kryminalny KPP w Bochni. Z uwagi na brak świadków zdarzenia, jak również brak innych danych mogących ustalić sprawców przestępstwa postępowanie w dniu 31.10.2017 roku zostało umorzone z uwagi na niewykrycie sprawcy wpisując sprawę do rejestru przestępstw. Pomimo umorzenia dochodzenia nadal będą wykonywane czynności operacyjno-wykrywcze zmierzające do ustalenia sprawcy kradzieży i odzyskania skradzionego mienia – informuje nas Łukasz Ostręga, oficer prasowy policji w Bochni.