Reklama

Zmarł Bogdan Klęsk – wieloletni pracownik Stalproduktu, społecznik, zasłużony dla WTZ Proszówki

W piątek, 17 listopada zmarł nagle mgr inż. Bogdan Klęsk, wieloletni pracownik Stalprodukt S.A., działacz sportowy i oddany społecznik, zasłużony m.in. dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Proszówkach. „Zawsze uśmiechnięty, pełen pozytywnej energii, przyzwoity, dobry Człowiek” – wspominają go współpracownicy.

Urodził się w Krakowie w 1955 roku, ukończył AGH w roku 1979 na Wydziale Metalurgicznym i w tym samym roku został zatrudniony w Zakładzie Przetwórstwa Hutniczego w Bochni. Przez całe swoje niemal 40-letnie życie zawodowe związany był z tym przedsiębiorstwem (obecnie Stalprodukt S.A.).

W ciągu trzech ostatnich lat pełnił funkcję Dyrektora Segmentu Blach Elektrotechnicznych, wcześniej zajmował wiele kierowniczych i kluczowych stanowisk, m.in. Specjalisty Planowania Strategicznego, Kierownika Produkcji Wydziału Profili i Kierownika Wydziału Profili Giętych.

Jego doświadczenie na wielu stanowiskach, wyjątkowe umiejętności interpersonalne, sumienność i zaangażowanie były docenianie przez współpracowników ze wszystkich szczebli zarządzania – od zarządu po szeregowych pracowników.
Bogdan taki pozostanie w naszej pamięci – jako człowiek aktywny, prawdziwy działacz społeczny. Nie był bezczynny ani zrezygnowany wobec pojawiających się trudności. Nigdy nie był głuchy na potrzeby innych i nie przechodził obojętnie wobec krzywdy drugiego człowieka
– czytamy w komunikacie Stalprodukt S.A.

Bogdan Klęsk czynił wiele dobrego na rzecz poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych, zwłaszcza wspierając Stowarzyszenie Amicus Hominis, działające przy Warsztacie Terapii Zajęciowej (WTZ) w Proszówkach. Jako przewodniczący Rady Rodziców w WTZ Proszówki, walczył o utrzymanie zajmowanego przez WTZ lokalu po postawieniu w stan likwidacji Bocheńskiej Spółdzielni Inwalidów.

Był nieocenionym człowiekiem, zawsze można było na niego liczyć, zawsze wywiązywał się z danego słowa. Jego śmierć to dla nas szok. Bardzo wiele zrobił dla Warsztatów, zwłaszcza w sensie finansowym. Liczyliśmy, że wejdzie do władz Stowarzyszenia Amicus Hominis – mówi Edward Firek, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Proszówkach.

Bogdan Klęsk był również aktywnym działaczem samorządowym; w latach 1998-2010 pełnił funkcję radnego gminy Rzezawa oraz przewodniczącego Rady Gminy. Był też zaangażowany całym sercem w lokalny sport, zarówno jako organizator różnych imprez, jak i ich sponsor. Działał w Klubie Sportowym Rzezawianka (w latach 1996-2006), organizował spotkania sportowe na szczeblu lokalnym, ale i międzynarodowym, takie jak: Turniej Piłkarski im. Tomka Piotrowskiego, spotkania piłkarskie międzyzakładowe w Stalprodukt S.A., spotkania ze słowackimi klubami z Kieżmarku, Starej Lubowni i Spiskiej Beli.

Jego współpracownicy z firmy Stalprodukt S.A. piszą: Ludzie, którzy są tak wrażliwi społecznie, gotowi poświęcać swój czas i pieniądze dla innych, są w dzisiejszym świecie białymi krukami. Kiedy myślimy o Bogdanie, przychodzą nam do głowy słowa piosenki „Tolerancja” Stanisława Sojki:

Na miły Bóg,..
Życie nie tylko po to jest, by brać.
Życie nie po to, by bezczynnie trwać.
I aby żyć siebie samego trzeba dać.

Dlatego Bogdana będzie nam tak bardzo brakowało. Rodzinie, Bliskim i Wszystkim, którzy odczuli osobistą stratę składamy szczere kondolencje.

Zarząd i Pracownicy Stalprodukt S.A.

***

Pogrzeb Bogdana Klęska odbędzie się w kościele parafialnym w Rzezawie najprawdopodobniej w czwartek 23 listopada o godz. 13.00.