Reklama

Drwinia odebrała nagrodę za zwycięstwo w Turnieju Miast i Gmin

27 października w Mucharzu miało miejsce zakończenie XXIII Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2017. W jego trakcie gmina Drwinia zdobyła 1 miejsce w Małopolsce i 5 miejsce w Polsce na 58 miast i gmin w swojej kategorii.

XXIII Sportowy Turniej Miast i Gmin został rozegrany w dniach 26 maja – 1 czerwca 2017 roku, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy w ramach IX Europejskiego Tygodnia Sportu.

Gmina Drwinia zajęła 1 miejsce w Małopolsce i 5 miejsce w Polsce na 58 miast i gmin w swojej kategorii. Głównym celem imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby osób, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie.

Nasza gmina przystąpiła do ogólnopolskiej rywalizacji w grupie od 5 do 7,5 tysiąca mieszkańców. W akcję zaangażowane były wszystkie szkoły, świetlice oraz inne instytucje z terenu naszej gminy. Dzięki temu liczba uczestników, a także liczba zorganizowanych imprez, była naprawdę ogromna – czytamy w komunikacie prasowym.

Organizatorzy:
– Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich,
– Małopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej,
– Gmina Drwinia,
– Gminne Centrum Kultury i Promocji w Drwini z siedzibą w Grobli.