Policjant z Bochni wicemistrzem Polski w judo

Trzej policjanci reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie wywalczyli medale na Mistrzostwach Policji w Judo. W tym gronie znalazł się również funkcjonariusz z Bochni. Mistrzostwa, które honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji, odbyły się 20 października w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

W sportowych zmaganiach udział wzięło 57 zawodników i zawodniczek. Oprócz policjantów w zawodach startowali również funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Straży Pożarnej oraz żołnierze Wojska Polskiego.

Policyjni judocy reprezentujący małopolski garnizon Policji odnieśli znaczące sukcesy indywidualne i zdobyli medalowe miejsca w mistrzostwach. St. sierż. Wojciech Tworzydło z Komendy Powiatowej Policji w Bochni wywalczył srebrny medal w kategorii 100 kg. W tej samej kategorii brązowy medal zdobył sierż. Bartosz Limanówka reprezentujący Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Krakowie. W kategorii 73 kg brązowy medal mistrzostw przypadł w udziale post. Piotrowi Wojtasowi z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie.

Judo cieszy się dużym zainteresowaniem wśród policjantów, stanowi bowiem istotny element doskonalenia zawodowego oraz znajduje zastosowanie w codziennej służbie. Sukces naszych reprezentantów w Mistrzostwach Policji w Legionowie jest istotnym czynnikiem promującym sportowe postawy wśród innych funkcjonariuszy – czytamy na stronie komendy wojewódzkiej policji.

źródło: informacja prasowa KWP Policji