Reklama

Zapisy na Kurs Alpha w parafii św. Jana

Trwają zapisy na trzecią edycję Kursu Alpha w Bochni. Przygoda ta rozpocznie się 16 października w Parafii św. Jana Nepomucena. Alpha to seria dziesięciu trzygodzinnych spotkań poruszających fundamentalne tematy chrześcijaństwa, które będą się odbywać w kolejne poniedziałki, począwszy od 16 października.

Inicjatywa wyszła od wiernych, którzy zwrócili się w tej sprawie do proboszcza, ks. Kazimierza Kapci. Wcześniej ci ludzie już korzystali z takiego kursu w parafii św. Mikołaja, to się im bardzo spodobało i byli zainteresowani, żeby tutaj taki kurs zorganizować. Jeżeli tylko to posłuży ożywieniu wiary, religijności, będzie to zdrowa religijność, to tylko się cieszyć, że są ludzie którzy chcą tego ożywienia – mówi ks. Kazimierz Kapcia.

Spotkania zaczynają się zawsze od wspólnej dobrej i obfitej kolacji na dużej sali w dolnym kościele św. Jana o godzinie 19.00. Gdy już się najemy, posłuchamy konferencji. Później, przy kawie/herbacie i słodkim ciachu, rozmawiamy w mniejszych grupach – ale jeśli ktoś nie lubi mówić, to może słuchać innych i informują organizatorzy.

Mniej więcej w połowie kursu odbędzie się wyjazd weekendowy (od piątku wieczorem do południa w niedzielę).

Tematy konferencji:

1: Kim jest Jezus?
2: Dlaczego Jezus umarł?
3: Skąd mieć pewność co do swojej wiary?
4: Dlaczego i jak się modlić?
5: Dlaczego i jak czytać Biblię?
6: Jak przeciwstawiać się złu?
7: W jaki sposób Bóg nas prowadzi?
8: Dlaczego i jak mówić innym o Jezusie?
9: Czy Bóg dzisiaj uzdrawia?
10: A co z Kościołem?
A na wyjeździe weekendowym:
1: Kim jest Duch Święty?
2: Co czyni Duch Święty?
3: Jak zostać napełnionym Duchem Świętym?
4: Jak najpełniej przeżyć życie?

Dla kogo?

Dla starszych i młodszych, dla poukładanych, trochę pogubionych i bardzo pogmatwanych. Zwłaszcza dla tych, którzy nie wierzą, że wszystko da się na nowo poskładać. Dla tych, którzy czują się dobrze blisko ołtarza, ale i dla takich, którzy wolą przycupnąć za filarem albo podeprzeć od upadku kościelne ogrodzenie. Dla tych, którzy kościoły omijają szerokim łukiem.

Bywa, że cierpimy przez zniszczone relacje, zranienia z przeszłości, nałogi. Bywa, że mamy (uzasadnione albo i nie) pretensje do Boga, do Kościoła i do księży. A czasem odwrotnie: wszystko w porządku, codzienna rutyna, cotygodniowa Msza, ale chciałoby się jakiejś świeżości. Nieraz wydaje się, że już nie ma nadziei, bo grzechy zbyt ciężkie, że to, co dobre, już nie wróci, że zabrnęło się za daleko.

Ale w życiu każdego jest szansa na nową przygodę z Bogiem. I właśnie dlatego Parafia świętego Jana Nepomucena w Bochni zaprasza na trzecią bocheńską edycję Kursu Alpha do siebie.

Ile to kosztuje?

Udział w spotkaniach kursu jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy ponoszą jedynie koszt wyjazdu weekendowego.

Co można stracić?

Trzy godziny w tygodniu.

Co można zyskać?

Coś Bezcennego :)

Zgłoszenia można składać drogą elektroniczną – TUTAJ.