Reklama

Delegacja Mabuchi Motor Poland w „Mechaniku”

W Bochni gościli przedstawiciele kierownictwa firmy Mabuchi Motor, potentata światowego w produkcji małych silniczków dla motoryzacji oraz sprzętu gospodarczego i biurowego. W Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej prowadzą przygotowania do budowy jedynej w Europie filii tego zakładu, w której w ciągu kilku lat zostanie zatrudnionych około 400 osób.

Podczas pobytu w naszym mieście goście z Japonii skorzystali z zaproszenia kierownictwa Zespołu Szkół nr 1 i złożyli tam wizytę. Podczas spotkania Katsuya Hayashi – dyrektor Mabuchi Motor Poland i jego współpracownicy interesowali się systemem kształcenia zawodowego w Polsce oraz sposobem przygotowania absolwentów do zawodu.

Krótki spacer po szkole i budynku warsztatowym pozwolił gościom na bliższe poznanie kierunków kształcenia prowadzonych w Zespole Szkół Nr 1 oraz warunków, w jakich uczniowie zdobywają kompetencje zawodowe. Opuszczając siedzibę szkoły dyrektor firmy wyraził zadowolenie z wizyty oraz uzyskanych informacji i obserwacji. Szczególnie ucieszył go fakt dbania o umiejętności praktyczne uczniów oraz dbałość o porządek na stanowiskach pracy. Kolejne spotkanie za kilka miesięcy.

fot. arch. ZS nr 1