Dożynki Gminne w Drwini i koncert Stachurskiego – zdjęcia

W niedzielę 27 sierpnia mieszkańcy gminy Drwinia, świętowali podczas Dożynek Gminnych w Wyżycach. Uroczystości rozpoczął korowód dożynkowy, który przeszedł przy dźwiękach Kapeli Groblanie, spod remizy OSP Wyżyce na stadion sportowy. Następnie rozpoczęła się msza święta dziękczynna, której przewodniczył ks. Wiesław Multan, rezydent z Mikluszowic w koncelebrze z ks. proboszczem Romanem Kopaczem z Drwini, oraz alumnem z Mikluszowic Piotrem Madejem.

Podczas mszy świętej, przedstawiciele poszczególnych wsi, składali w ofierze chleby dożynkowe oraz wino, jako dar ołtarza. Po mszy świętej uczestników tegorocznych dożynek, powitał gospodarz dożynek, wójt Jan Pająk oraz starostowie Paulina Porębska i Mateusz Nowak z Wyżyc, którzy częstowali wszystkich uczestników chlebem upieczonym z tegorocznych zbóż. Kolejnym punktem uroczystości był koncert Orkiestry Dętej OSP Grobla pod batutą Jerzego Ciaćko. Dużo radości i uśmiechu na twarzach przybyłych gości przyniosły konkurencje sprawnościowe dla sołtysów z terenu gminy Drwinia. Najważniejszym punktem programu był konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

W tym roku jury w składzie – Przewodnicząca Anna Kądzielawa- ARIMR, członek jury Grażyna Filip MODR, członek jury Bogusława Daniel – Zieja Nadwiślańska Grupa Działania CENOMA, postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:
1 miejsce – wieniec z Wyżyc
2 miejsce – wieniec z Zielonej
3 miejsce – wieniec ze Świniar

Wyróżnienie otrzymał wieniec z Woli Drwińskiej.

Wszystkie wieńce otrzymały nagrody rzeczowe.

Po konkursie na scenie pojawił się sensej Mariusz Błaszkiewicz, który zaprezentował różne sztuki walki oraz władanie mieczem samurajskim. Jak co roku wszyscy przybyli goście oczekiwali na gwiazdy wieczoru. O godzinie 18.00 pojawił się na scenie Damian Holecki ze Śląskiej Biesiady, który wprowadził licznie zgromadzoną publiczność we wspaniały nastrój i klimat zabawy. Muzyczną kropkę nad „i” postawił Jacek Stachursky z zespołem, który po wejściu na scenę bawił publiczność do późnych godzin wieczornych.

Po koncercie gwiazdy wieczoru, wszyscy którzy mieli ochotę potańczyć, uczynili to przy dźwiękach zespołu muzycznego do godziny 24.00.

Organizator: GCKiP w Drwini z/s w Grobli.
Tekst i zdjęcia: GCKiP w Drwini