Reklama

Powiat dostał 3,5 mln zł na budowę hali przy „Mechaniku”

3,5 mln złotych otrzymał Powiat Bocheński na budowę Sali Gimnastycznej przy ZS nr 1 w Bochni. Dofinansowanie przyznane zostało ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministra Sportu i Turystyki w ramach Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej.

Przedmiotem projektu jest rozbudowa Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni o pełnowymiarową salę gimnastyczną wraz z zapleczem szatniowo-sanitarnym oraz infrastrukturą towarzyszącą.

Powiat zabiegał o te środki i nie ukrywam, że bardzo mnie to cieszy, że z sukcesem, warto też dodać, że jest to kolejne dofinansowanie, kolejne środki z zewnątrz które trafiają do samorządu powiatowego na przełomie ostatnich dwóch miesięcy – mówi wicestarosta Józef Mroczek.

Inwestycja obejmuje budowę sali gimnastycznej wraz zapleczem szatniowym. Sala pomieści: boisko do piłki ręcznej, siatkówki ,koszykówki, trzy boiska do gimnastyki sportowej i akrobatyki oraz widownię dla 144 osób. Znajdą tam się także dwa korty do squash’a, magazyn ze sprzętem sportowym, szatnie dla uczniów i zawodników wraz z toaletami wyposażonymi w natryski. Będzie pomieszczenie dla trenera, siłownia oraz wyposażona w lustra sala do aerobiku.

Budowa inwestycji rozpoczęła się w połowie czerwca.