Ustabilizują osuwisko w Kamionnej

W bocheńskim starostwie podpisano umowę na zabezpieczenie i stabilizację osuwiska w ciągu drogi powiatowej Żegocina-Kamionna. Koszt realizacji inwestycji to prawie 1,8 mln zł.

W podpisaniu umowy uczestniczyli wicestarosta Józef Mroczek, dyrektor zarządu dróg powiatowych Małgorzata Dąbrowska-Zysek, Rafał Rudka, członek Zarządu oraz przedstawiciel Firmy Wolimex, dyrektor Biura Bronisław Ciuła.

Jest to połączenie drogowe z powiatem limanowskim w kierunku Gnojnika i w stronę Nowego Sącza, w tej chwili tam już praktycznie nie ma przejazdu, a to zadanie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa przede wszystkim i możliwości komunikacyjnych. Osuwisko zostanie ustabilizowane palami na długości 94 mb. Istniejący przepust zostanie rozebrany, a w jego miejscu powstanie nowy stalowy obiekt. Poszerzona zostanie także jezdnia do szer. 5,5 m – mówił wicestarosta Józef Mroczek.

W ramach prowadzonych prac umocniony zostanie potok w rejonie przepustu oraz przebudowana sieć energetyczna. Dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa użytkowników drogi, w tym głównie pieszych na nowym obiekcie zaprojektowane zostało utwardzone pobocze o szerokości 1,5 m. Przebudowana tez zostanie droga na długości 115 mb.

Radość, radość i jeszcze raz radość. Radość szczególnie z uwagi na fakt, że w ciągu kilku dni podpisujemy kolejną umowę na inwestycję drogową, kolejną na którą otrzymaliśmy znaczące, bo aż 80-procentowe dofinansowanie. Cieszy fakt, że dzięki tym środkom realizowana jest kolejna inwestycja drogowa w naszym powiecie. Dla przypomnienia obecnie trwają prace w Drwini, Damienicach, Brzeżnicy, Pogwizdowie, Łazach. Tych miejsc jest więc dużo – zwracał uwagę Rafał Rudka, członek Zarządu Powiatu.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na czas prowadzenia prac. Droga w ich obrębie zostanie wyłączona z użytkowania, a ruch zostanie poprowadzony objazdem drogami powiatowymi przez Trzciane i Łąktę Górną.

Pieniądze na inwestycję pochodzą ze środków MSWiA na usuwanie skutków klęsk żywiołowych (80% kosztów kwalifikowanych inwestycji) oraz budżetu powiatu.