Reklama

Będzie remont dachu hali sportowej w II LO za blisko pół miliona zł

Będzie zapowiadany remont dachu sali gimnastycznej na budynku II Liceum Ogólnokształcącego. Ponieważ w jednym budynku mieszczą się dwie różne szkoły, które mają dwóch gospodarzy, ostatnio doszło do tarć na linii miasto-powiat o koszty inwestycji. Na szczęście w końcu zebrano potrzebne pieniądze.

Budynek, w którym mieści się II LO i szkoła podstawowa nr 4, powstał 17 lat temu. Niedawno okazało się, że dach sali gimnastycznej wymaga remontu. Koszty prac wyceniono na blisko pół miliona złotych.

Początkowo powiat przewidział na remont 125 tys. zł, podczas gdy miasto (po majowej sesji) deklarowało 250 tys. zł. 25 maja podczas sesji rady miasta mocno dostało się w tej sprawie władzom powiatu. To co dzieje się wokół naprawy dachu szkoły nr 4 to jest po prostu skandal, to już jest serial trwający kilka lat. Zastanawiam się, jak długo jeszcze będziemy go emitować. Przecież na tej sali wyraźnie pan starosta oświadczył, że jeżeli miasto doda pieniądze do remontu drogi na ul. Brzeźnickiej to on się deklaruje naprawić ten dach razem z miastem. Ile czasu minęło od tego momentu? – mówiła radna Marta Babicz. Radny Bogdan Kosturkiewicz zasugerował wtedy, żeby po wykonaniu inwestycji, wystawić dla starostwa notę obciążeniową.

Starosta Ludwik Węgrzyn bronił się w rozmowie z mojaBochnia.pl faktem, że przesunięcie dodatkowych pieniędzy nie może nastąpić z dnia na dzień. Budżet to nie jest bankomat, szczególnie budżet powiatu. Wynajęto mnie na starostę na to, żebym pilnował publicznych pieniędzy powiatu. To nie jest tak, że wkładam kartę z dowolną kwotą i nagle wylatują gotowe pieniądze.

Starosta przyznał przy okazji, że kwestionował wycenę dachu. Tego dachu nad salą gimnastyczną jest 2878 metrów kwadratowych. Nie jestem inżynierem, dlatego liczę na chłopski rozum: przeciętny dach na domku jednorodzinnym to ok. 300 metrów kwadratowych. A więc jest to powierzchniowo 10 domków jednorodzinnych i super remont dachu na domku jednorodzinnym z dociepleniem robi się za 20 tysięcy złotych. Jak pomnożymy 10 razy 20 tysięcy to jest 200 tysięcy, a oczekiwania miasta to 450 tysięcy. Ludzie, opamiętajmy się – powiedział Ludwik Węgrzyn w rozmowie z mojaBochnia.pl.

Ostatecznie decyzją zarządu powiatu z 6 lipca, przekazano dodatkowe 100 tys. zł, co umożliwia ogłoszenie przetargu i wykonanie prac.