Reklama

W sobotę zbiórka makulatury dla Afryki

W sobotę 10 czerwca przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni odbędzie się kolejna zbiórka „makulatury na misje”. Kontener będzie podstawiony w godz. od 7.00 do 16.00.

Dochód podobnie jak w kwietniu zostanie przeznaczony na budowę zbiorników rozprowadzających wodę do obiektów powstającego Centrum Dziecka, „Cite de la vie – Mere Josepha” w bardzo biednej części Yaounde – stolicy Kamerunu.

Dzieło to koordynuje s. Kolbena Frąckiewicz ze Zgromadzenia Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa zwanych Pasjonistkami, która bardzo dziękuje za dotychczasową pomoc, zapewnia o modlitwie w intencji wszystkich darczyńców i prosi o dalsze wsparcie – mówi Maria Ślusarz, koordynatorka akcji.

Wystarczy zrobić porządek i przynieść makulaturę, wszystko co papierowe, oprócz opakowań np. po mleku, gdzie są łączone metal z plastikiem – dodaje Maria Ślusarz.

W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy recyklingowej EKOMBUD przy ul. Partyzantów 7 – wjazd od ul. Gazowej – pierwsza brama po lewej stronie. Poświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki.