Reklama

RPK: zgromadzenie wspolników nie odbyło się

Pomimo wystarczającego składu zgromadzenia wspólników wymaganego do podejmowania decyzji, zgromadzenie formalnie nie odbyło się.

Była za to – jak dowiedział się nieoficjalnie portal mojaBochnia.pl – szorstka rozmowa pomiędzy przedstawicielami zgromadzenia, a tak naprawdę pomiędzy dwoma stronami konfliktu.

Przypomnijmy, że planowano podczas dzisiejszego zgromadzenia zmniejszyć obowiązujący budżet dotacyjny o kwotę 657 tys. zł. poprzez obniżenie wpłat Miasta Bochni o 427 tys. zł. i Gminy Rzezawa – o 230 tys. zł (pkt. 4 w proponowanym przez Przewodniczącego Zgromadzenia B. Kosturkiewicza porządku obrad).

Ponadto – jak poinformował dziennikarzy na konferencji prasowej w dniu 10 listopada burmistrz miasta – dzisiaj także planowano – ale nie było tego w porządku obrad zawartym w piśmie zwołującym zgromadzenie wspólników – podjęcie uchwały w sprawie wyrównania strat spółki RPK za lata 2007 i 2008 w kwocie 350 tys. zł.

Dlaczego tak się stało? Dzisiaj telefony oficjeli milczą. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie w poniedziałek ma być konferencja burmistrza w tej sprawie.

There are 2 comments

  1. Nie zapewni alternatywnej komunikacji zwłaszcza po 1 stycznia. kupił 5 autobusów a obecnie na komunikację zastępczą potrzebuje więcej, bo z rezerwą może wypuścić 4 linie, a kto dowiezie resztę mieszkańców do pracy, szkoły? pozatym na krótszych liniach będzie jeszcze mniejszy zwrot z biletów niż miało rpk tym samym koszty utrzymania większe (czytaj dopłaty miasta). kolosalny błąd z nową firmą lepiej było usiąść dogadać się politycznie i podjąć rzetelną reorganizacje istniejącej firmy dla wszystkich mieszkańców miasta i gmin zainteresowanych.