Wiceminister zdrowia na Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych

Pani Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko już niejednokrotnie wyrażała troskę o osoby niepełnosprawne. Swoje poparcie i zaangażowanie w sprawy osób niepełnosprawnych zaznaczyła m.in.: biorąc udział w Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych w Bochni popierającym inicjatywę integracji osób niepełnosprawnych w społeczeństwie oraz mającym na celu zwrócenie uwagi na codzienne problemy osób niepełnosprawnych.

W marszu udział wzięli: m.in.: Dyrektor Małopolskiego Oddział PFRON Marta Mordarska, Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn, Wicestarosta Józef Mroczek, radni oraz wiele osób niepełnosprawnych i przedstawicieli organizacji i instytucji, działających na ich rzecz.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia dobrze zna problemy z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne i ich rodziny. Niejednokrotnie w swoich pracach, zarówno poprzednio w komisjach sejmowych, jak i obecnie w pracy w Ministerstwie Zdrowia brała udział i bierze nadal w rozwiązywaniu ich problemów. W dniu 15.05.2017 w swoim biurze poselskim spotkała się z Marcinem Włudyką – zdobywcą srebrnego medalu Zimowej Olimpiady Specjalnej w biegu z rakietami. W spotkaniu uczestniczyły także mama oraz ciocia Marcina.

Podczas spotkania Pani Minister rozmawiała ze swoimi gośćmi nie tylko o ogromnych sukcesach Marcina, ale i również o codziennych sprawach i problemach, z jakimi się spotykają. Pani wiceminister wie, ze w środowisku niepełnosprawnych jest na pewno wiele osób uzdolnionych i dobrze, że są wokół nich ludzie dobrej woli. Trzeba pomagać się im rozwijać, aby nie zatracić żadnego talentu.