Reklama

Najpiękniejsze Stoły Wielkanocne w gm. Drwinia

W niedzielę 9 kwietnia odbył się kolejny konkurs na najciekawszą prezentację Stołu Wielkanocnego w gminie Drwinia. Impreza odbyła się w Domu Ludowym w Ispinie.

Konkurs na najciekawszą prezentację Stołu Wielkanocnego otworzył Wójt Gminy Drwinia Jan Pająk oraz Dyrektor GCKiP w Drwini z siedzibą w Grobli. Do konkursu przystąpiło pięć Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Drwinia.

Jury w składzie: Michał Cienki – przewodniczący (Szef Kuchni Hotelu Amarylis w Krakowie), Grażyna Filip (Kierownik Bocheńskiego Oddziału MODR), Paulina Pląder (Specjalista MODR) miało trudne zadanie, żeby wyłonić zwycięzców, ponieważ każde z kół było znakomicie przygotowane. Stoły uginały się od różnego rodzaju potraw wielkanocnych (żurek, pascha, święconka), a to wszystko przyozdobione było przepięknymi dekoracjami (palmy, koszyki).

Po burzliwych obradach przyznano następujące miejsca:
1 miejsce – KGW Ispina
2 miejsce – KGW Dziewin
3 miejsce – KGW Bieńkowice
4 miejsce – KGW Drwinia
5 miejsce – KGW Mikluszowice

Organizatorem oraz fundatorem nagród było GCKiP w Drwini z siedzibą w Grobli. Dodatkowo pierwsze trzy miejsca, otrzymało nagrody od MODR oddział w Bochni. W czasie konkursu odbywała się degustacja przygotowanych potraw.