WOŚP w Łapanowie: Zebrano 7,7 tys. zł

Już po raz jedenasty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gościł w gminie Łapanów i dzięki nieocenionej pracy wolontariuszy ustanowiono nowy rekord zbiórki.

W miejscowościach Łapanów i Cichawka zebrano: 5 tys. 204 zł 31 gr i 7 euro. Dla Fundacji WOŚP młodzi ochotnicy kwestowali również w miejscowościach: Tarnawa i Sobolów. Łączna kwota pozyskana w publicznej zbiórce na terenie gminy wyniosła: 7 tys. 729 zł 78 gr i 7 Euro.

Środki ze zbiórki przeznaczone będą na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Na rzecz fundacji WOŚP kwestowali:

Natalia Brańka, Kamila Palonek, Karolina Chorabik, Kacper Musiał, Weronika Gęślak, Izabela Statek, Karolina Kaja, Magdalena Goczał, Paulina Kaczmarczyk, Eryk Hojda, Patrycja Jacewicz, Karolina Statek, Julia Brania, Urszula Mentel, Jan Nowak, Jessica Bukowska, Marlena Kowalczyk, Klaudia Gęślak, Weronika Serafin.

Organizatorem 24. finału WOŚP w gminie Łapanów był Piotr Musiał, a lokalnymi koordynatorami akcji Anna Bukowska-Bogacz, Wioletta Nowojowska i Jadwiga Musiał.

W trakcie finału na deskach domu kultury w Łapanowie odbył się również koncert miejscowej grupy A.R.T. Warto dodać, że w o wiele większej Bochni w tym roku nie zorganizowano koncertów.