Uszkodzona latarnia przy KN2 nie będzie już straszyć

Od ponad miesiąca przy ul. Ofiar Katynia (popularnie nazywanej KN2) stała nadłamana latarnia. Została uszkodzona w wyniku uderzenia samochodu. Wiele osób zwracało uwagę, że przekrzywiony obiekt może stanowić zagrożenie dla otoczenia. Dzisiaj rano na miejscu pojawiła się ekipa robotników.

Latarnia przy ul. Ofiar Katynia została uszkodzona w wyniku kolizji drogowej. Doszło do niej 21 listopada o godz. 20:10.

Kierujący samochodem osobowym marki renault jadąc ulicą Ofiar Katynia w Bochni, w trakcie pokonywania prawoskrętnego łuku drogi, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze wskutek czego stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w przydrożna latarnię. Kierujący trzeźwy ukarany mandatem i punktami karnymi – relacjonuje Łukasz Ostręga, rzecznik policji w Bochni.

Według relacji policji, na miejscu zdarzenia byli pracownicy przedsiębiorstwa energetycznego, którzy zostali poinformowani o konieczności zabezpieczenia uszkodzonej latarni. Dlaczego ta latarnia stoi w takim stanie, to pytanie proszę zadać zarządcy drogi, gdyż to do niego należy usunięcie uszkodzonej latarni – stwierdził wczoraj Łukasz Ostręga.

Andrzej Koprowski, asystent burmistrza Bochni, przyznał że latarnia faktycznie została uszkodzona w wyniku kolizji i zapowiedział jej wymianę. Ta rozpoczęła się dzisiaj rano, co widać na zdjęciach.