Reklama

Zwyciężyła Niespodziewana BochniAwaria

11 września bocheńskie Kino Regis świętowało swoje 6. urodziny. Z tej okazji Miejski Dom Kultury w Bochni przygotował kilka propozycji dla mieszkańców miasta. W tym dniu rozstrzygnięto także konkurs „15000 klatek o Bochni”.

Konkurs „15000 klatek o Bochni” odbył się po raz II. Do rywalizacji zgłoszono w tym roku 4 filmy: „Niespodziewana BochniAwaria” Marcina Waligóry, „Bochnia Vpar” Daniela Kaczmarczyka oraz dwa teledyski Angeliki Wojas – „Być tu” i „Bezsenność”. Największe uznanie jury konkursowego: Jacka Dziduszko, Przemysława Filipowicza i Filipa Rudnickiego zyskał film „Niespodziewana BochniAwaria”, Marcina Waligóry. Za udział w konkursie nagrodzeni zostali także Angelika Wojas oraz Daniel Kaczmarczyk.

Podczas święta kina Regis odbył się także spotkanie z twórcami filmów z grupy filmowej Butcher’s Film Przemysławem FIlipowiczem oraz Filipem Rudnickim. Filmowcy udzielali rad dotyczących technik montażu i całego warsztatu reżyserskiego, nie zabrakło również cennych wskazówek odnoszących się do uzyskania jak najlepszych efektów filmowych.

Za nim rozpoczęła się prezentacja filmów konkursowych, zebrani mogli skosztować urodzinowego tortu. Otwarto także poplenerową wystawę „Uroki Bochni”. Od godz. 17.00 można było obejrzeć film pt. „Bilety”, który powstał w 2005 roku. Wyreżyserowali go Włoch Olmi, Brytyjczyk Loach oraz Irańczyk Kiarostami.