Reklama

Koniec kręcenia – zbliża się finał konkursu „15 000 klatek o Bochni”

Animacja, fabuła, dokument, reportaż czy wywiad – forma konkursowego filmu zależy jedynie od pomysłowości autora. Ważne, by pracę zakończyć do 1 września, gdyż jest to ostatni dzień dostarczania materiału organizatorom.

Oprócz terminu składania prac konkursowych, należy pamiętać też o tym, że film ma być w stu procentach amatorski. Oznacza to, że nie mogą w nim brać udziału zawodowi twórcy oraz absolwenci i studenci szkół filmowych. Film natomiast z założenia ma pokazywać Bochnię, i tylko Bochnię.

Dla autorów najlepszych materiałów filmowych przewidziane są nagrody, których pula stanowi 1000 zł. Programowo ma ona zostać podzielona pomiędzy zdobywców I, II i III miejsca, ale ostateczny głos w tej sprawie ma jury, które może zadecydować o innym podziale nagród. Oprócz tego, najlepsze filmy prezentowane będą na publicznych pokazach i przeglądach.

Organizatorzy czekają na materiały do przyszłego wtorku do godziny 16.00. Filmy do Miejskiego Domu Kultury można dostarczyć osobiście bądź przesyłką pocztową. Kartę uczestnictwa, jaką po wypełnieniu należy dołączyć do konkursowego filmu, można odebrać w sekretariacie MDK-u w godzinach 8.00 – 17.00.

Projekt dofinansowany jest ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Organizatorzy – Miejski Dom Kultury w Bochni i Kino Regis – nie ponoszą odpowiedzialności za nieprzestrzeganie przez
autorów filmów postanowień ustawy o prawach autorskich. Wszelkie wątpliwości związane z konkursem można wyjaśnić osobiście lub telefonicznie w godzinach od 8.00 do 17.00 pod numerem telefonu 014 611-69-35.