Reklama

Konkurs palm w Lipnicy Murowanej – protokół

Do udziału w 57. Konkursie Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego zgłoszono 63 palmy, w tym 7 palm w kategorii palm wysokich (powyżej 12 metrów), 34 w kategorii palm średnich (od 5 do 12 merów) oraz 22 w kategorii palm niskich (od 3 do 5 metrów).

W Biurze Organizacyjnym zgłaszane i oceniane były palmy dziecięce do 3 metrów, których zgłoszono 113.

Zgłoszone do konkursu palmy oceniała Komisja Artystyczna w składzie:

– Bernadetta Błoniarz – etnolog z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu
– Monika Żołna – plastyk
– Czesław Przybyłko – twórca lipnickich palm, wieloletni uczestnik konkursu

WYNIKI 57. Konkursu Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego:

W KATEGORII PALM WYSOKICH powyżej 12 metrów wysokości:

GRAND PRIX
Zbigniew Urbański z Rodziną z Lipnicy Murowanej, wysokość palmy 29,40 m

I MIEJSCE
Rodzina Mechów z Lipnicy Murowanej, wysokość palmy 21,00 m

DWA RÓWNORZĘDNE II MIEJSCA
1. Paweł Fasuga z Lipnicy Górnej
2. Daniel i Małgorzata Drąg z Lipnicy Dolnej

III MIEJSCE
Andrzej Plewa z Lipnicy Murowanej

IV MIEJSCE
Maciej Włodarczyk z Lipnicy Górnej

NAGRODA ZA UDZIAŁ
Józef Rysak z Lipnicy Dolnej

W KATEGORII PALM ŚREDNICH od 5 do 12 metrów wysokości:

GRAND PRIX
Maria i Krzysztof Sieczka z Woli Nieszkowskiej, wysokość palmy 11,40 m

2 RÓWNORZĘDNE I MIEJSCA
1. Maria Krzyszkowska z Lipnicy Dolnej
2. Stanisława Piech z Lipnicy Murowanej

4 RÓWNORZĘDNE II MIEJSCA
1. Szymon Leszczyński z Lipnicy Dolnej
2. Uniwersytet Trzeciego Wieku z Lipnicy Murowanej
3. Przedszkole Samorządowe im. św. Urszuli Ledóchowskiej z Lipnicy Murowanej
4. Katarzyna Zatorska z Kamionnej

3 RÓWNORZĘDNE III MIEJSCA
1. Jakub Sieczka z Woli Nieszkowskiej
2. Jakub Machał z Lipnicy Górnej
3. Kamil Mucha z Lipnicy Dolnej

8 RÓWNORZĘDNYCH IV MIEJSC
1. Stanisław Włodarczyk z Lipnicy Górnej
2. Piotr Leszczyński z Lipnicy Dolnej
3. Kacper i Adrian Żołna z Lipnicy Górnej
4. Mateusz Leszczyński z Lipnicy Dolnej
5. Rodzina Herodów z Lipnicy Dolnej
6. Iwona Machał z Lipnicy Murowanej
7. Grupa Obrzędowa „Kasztany” z Lipnicy Dolnej
8. Jolanta Ichniowska z Lipnicy Dolnej

5 RÓWNORZĘDNYCH V MIEJSC
1. Daniel Żołna z Lipnicy Murowanej
2. Wojciech Roman z Rodzicami z Łomnej
3. Paweł Michałek z Lipnicy Murowanej
4. Paweł Paprota z Lipnicy Górnej
5. Rodzina Klejdyszów z Lipnicy Murowanej

11 WYRÓŻNIEŃ
1. Piotr Wąsowicz z Lipnicy Murowanej z Lipnicy Murowanej
2. Rafał Wójcik z Borównej
3. Urszula Wójcik z Borównej
4. Józef Duśko z Lipnicy Murowanej
5. Halina Ichniowska z Lipnicy Dolnej
6. Bogdan Ichniowski z Lipnicy Dolnej
7. Andrzej Goryl z Lipnicy Górnej
8. Blanka Mech z Uszwi
9. Adrian Pilch z Buczyny
10. Jolanta Jawień i Maciej Włodarczyk z Nieszkowic Małych
11. Sylwester Pilch z Buczyny

W KATEGORII PALM NISKICH od 3 do 5 metrów wysokości:

GRAND PRIX
Przedszkole Samorządowe z Rajbrotu

I MIEJSCE
Gabriela Sieczka z Woli Nieszkowskiej

7 RÓWNORZEDNYCH II MIEJSC
1. Małgorzata Sieczka z Woli Nieszkowskiej
2. Krzysztof Zatorski z Kamionnej
3. Kazimiera Krzyszkowska z Iwkowej
4. Julia Zatorska z Kamionnej
5. Jakub Leszczyński z Lipnicy Dolnej
6. Zespół Szkół z Lipnicy Murowanej, klasy: Ia, Ib, Ic
7. Julia Heród z Lipnicy Dolnej

3 RÓWNORZĘDNE III MIEJSCA
1. Urszula Leszczyńska z Lipnicy Dolnej
2. Szymon Machał z Lipnicy Górnej
3. Angelika i Damian Heród z Lipnicy Murowanej

2 RÓWNORZĘDNE IV MIEJSCA
1. Rodzina Salamonów z Milówki
2. Jakub Piech z Lipnicy Dolnej
WYRÓŻNIENIE ZA DZIAŁANIE ZESPOŁOWE
Klasa Ia z Gimnazjum w Lipnicy Murowanej

4 RÓWNORZĘDNE WYRÓŻNIENIA
1. Karol Przybyłko z Lipnicy Dolnej
2. Gimnazjum z Nowego Wiśnicza
3. Zuzanna i Emilia Jamruz z Lipnicy Dolnej
4. Szymon i Emilia Rogowscy z Lipnicy Murowanej

DYPLOMY ZA UDZIAŁ otrzymali:
1. Stowarzyszenie Polska-Francja-Europa z Creil
2. Studenckie Koło Przewodników Górskich z Krakowa
3. Stowarzyszenie Pawie Pióro ze Szczygłowa

NAGRODA DLA NAJSTARSZEGO UCZESTNIKA KONKURSU
Józef Rysak z Lipnicy Dolnej