Walczyli o Puchar Wójta – zdjęcia

Tradycyjnie jak każdego roku po zakończeniu rozgrywek piłkarskich w gminie Bochnia zorganizowany został turniej dla drużyn z jej terenu. Na terenie gminy Bochnia działa 6 klubów piłkarskich, które w różnych kategoriach wiekowych oraz klasach rozgrywkowych wystawiają swoje reprezentacje

Są to: Korona Brzeźnica, Orzeł Cikowice, Błyskawica Proszówki, Górnik Siedlec, Victoria Słomka i Polanka Nieszkowice Wielkie.

W sobotę (28 czerwca br.) mecze rozgrywali zawodnicy w najmłodszych kategoriach wiekowych. W Siedlcu odbył się turniej młodzików, w którym pierwsze miejsce zajęli gospodarze Górnik Siedlec, na kolejnych pozycjach uplasowali się Błyskawica Proszówki i Orzeł Cikowice. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Radosław Mirek ( Górnik Siedlec), najskuteczniejszym strzelcem Adam Pałkowski (Błyskawica Proszówki), najlepszym bramkarzem Jakub Holik (Orzeł Cikowice).

Turniej w kategorii wiekowej: juniorzy odbył się tego samego dnia w Proszówkach. Tutaj najlepszymi okazali się piłkarze reprezentujący klub Orzeł Cikowice, kolejne miejsca zajęli Błyskawica Proszówki i Victoria Słomka. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Adam Tworzydło (Victoria Słomka), najskuteczniejszym strzelcem Grzegorz Siemdaj (Orzeł Cikowice), najlepszym bramkarzem Aleks Piwowarczyk (Błyskawica Proszówki).

Wszystkie drużyny z rąk wójta gminy Bochnia otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz piłki , które tym razem zastąpiły tradycyjne puchary, wyróżnieni indywidualnie zawodnicy uhonorowani zostali nagrodami rzeczowymi (ochraniacze, piłki, rękawice bramkarskie).

Drużyny seniorskie podzielone zostały na dwie grupy i w minioną niedzielę (29 czerwca br.) swoje spotkania rozegrały w Cikowicach oraz Nieszkowicach Wielkich. Wyłonieni w meczach eliminacyjnych zwycięzcy grup: Błyskawica Proszówki i Górnik Siedlec mecz finałowy rozegrają 6 lipca 2014 o godz. 17:00 w Cikowicach.