Reklama

Nowe mieszkania socjalne na dniach

12 rodzin z Bochni otrzyma wkrótce klucze do nowych mieszkań socjalnych. Miasto właśnie zakończyło budowę dwóch budynków przy ul. Kaima.

Obecnie trwa oczekiwanie na pozwolenie na ich użytkowanie przez nadzór budowlany. Jak mówi burmistrz Bogdan Kosturkiewicz, nowe lokale socjalne wybudowano nieopodal dwóch wcześniej wybudowanych tego typu budynków. – Gdy uzyskamy pozwolenie na użytkowanie, wydamy klucze dla mieszkańców m.in. budynku przy ul. Regis 3, ale nie tylko. Planujemy, że niektóre z rodzin wielodzietnych, które dostały przydział na mieszkanie, będziemy chwieli przesiedlić na ul. Kaima, ewentualnie również innych mieszkańców miasta Bochni, którzy zgłosili takie zapotrzebowanie – mówi burmistrz.

Przypomnijmy, mieszkania socjalne powstają również w budynku po byłej harcówce przy ul. Krzyżanowickiej, który miasto otrzymało od powiatu bocheńskiego. W tym przypadku ma powstać 10 nowych mieszkań. – Ta ilość mieszkań socjalnych jest absolutnie niewystarczająca i z tego sobie musimy zdawać sprawę – dodaje Bogdan Kosturkiewicz.

Koszt wybudowania dwóch budynków socjalnych przy ul. Kaima w Bochni to ok. 1,5 mln zł.