Biblioteka: spotkanie z poezją Igi Kaczmarek

Bocheńska Biblioteka zaprasza na poetycki wieczór, na którym swoją twórczość zaprezentuje młoda bocheńska poetka – Iga Kaczmarek, dla której, jak głosi hasło przewodnie spotkania, „wszystko jest poezją, każdy jest poetą”.

Wieczór z poezją Igi rozpocznie się w przyszły wtorek (16.06) w sali klubu Biblioteki o godz.18.00, jako jedna z licznych imprez towarzyszących tegorocznym obchodom Dni Bochni. Na scenie wiersze będzie prezentować sama autorka oraz grono jej przyjaciół.

– Iga Kaczmarek pisze wiersze od szkoły podstawowej. Oddaje w nich zarówno swój zachwyt światem jak i ból istnienia. Potrafi zachwycić oryginalną formą, wzruszyć pięknem słowa i skłonić do refleksji nad zjawiskami, których nie dostrzegamy zaabsorbowani kłopotami dnia codziennego –
rekomenduje twórczość artystki Dorota Rzepka, dyrektor Biblioteki.

Mimo młodego wieku, bocheńska poetka, która jest uczennicą pierwszej klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, ma na swoim koncie liczne sukcesy, w tym debiut książkowy.
W 2008 r. w konkursie dla gimnazjalistów pt. ”Moje pierwsze wiersze”, organizowanym przez wydawnictwo „Wiking”, Iga znalazła się w gronie 10 laureatów, których wiersze złożyły się na tomik I edycji konkursu pt. „ Moje pierwsze wiersze”.